Wpis z mikrobloga

Ludzie chodźcie na ten marsz 4 czerwca. Ja wiem ze komuś się może nie podobać giertych, lempart, gajos czy kto tam jeszcze ma być (ja sam nie pałam do nich sympatią) ale uważam, ze należy zagryźć zęby i mieć na uwadze szerszy kontekst - OBECNA WŁADZA PIS PODEJMUJE PRÓBĘ WYELIMINOWANIA W SPOSÓB ŁAMIĄCY WSZELKIE STANDARDY SWOJEGO POLITYCZNEGO OPONENTA - DZISIAJ TUSK, JUTRO HOŁOWNIA, KOSINIAK KAMYSZ, CZARZASTY A MOŻE I NAWET MENTZEN CZY BOSAK. A SKOŃCZY SIĘ NA WAS.
ps. ja na marsz idę.
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow
  • 22
@dozerman230: te wszystkie marsze #!$%@? dają bo nadal nie jest to zjednoczenie pod jedną flagą. Aby to przyniosło jakikolwiek skutek, musiałby to być marsz ponad podziałami, bez flag lewicy, lpg+, sierpa i młota czy kodziarzy. Wielu z nich już zapomniało, że istnieje taka flaga, biało czerwona, ale się tej flagi brzydzą i wolą pójść pod „europejskim” sztandarem.
@dozerman230: Tylko to właśnie nie tak powinno działać. Lempart już się pokazała wszystkim i zniechęciła do siebie miliony ludzi. Jest nikim (a to już i tak nobilitacja) i nie powinno jej tam być. Jeśli jej zależy na sprawie, powinna się tam nie pokazywać, chyba że jako uczestnik. To nie uczestnicy mają przeboleć Lempart, tylko Lempart ma przeboleć, że nikt jej tam nie chce.
@buchowo: „marsz ponad podziałami” masz na myśli podział ze względu na narodowość - biało-czerwony?

Przecież w tym marszu chodzi o to, że nie chcemy w naszym kraju podziałów, chcemy sprawiedliwego prawa, rozwoju. I myślę, że w takim marszu jest miejsce na wiele flag. Flag ludzi z którymi dobrze żyjemy, dla których chcemy dobrze lub oni chcą dla nas dobrze. Z którymi chcemy dzielić poglądy i wartości.

Myślę, że kilka flag może
@masakraman: @quizonmyface a w mojej ocenie nie powinno być na tym marszu flag różnych organizacji i liderów którzy w ten prymitywny sposób chcą się wypromować. Zawsze takie marsze przejmują różni dziwni ludzie którzy robią z tego swój prywatny obwoźny cyrk (Lempart to dobry przykład). Za stary jestem by się na to nabierać. jak chcą to niech zorganizują marsz anty PiS, bez żadnych kolorowych flag, protest z prostymi hasłami tak jak to
Jest nikim (a to już i tak nobilitacja) i nie powinno jej tam być


@masakraman @buchowo: Jestem polskim obywatelem i ma takie samo prawo jak każdy inny. W tym rzecz - jak protestują we Francji czy Izraelu, to wszyscy. A w Polsce - ojej, ten jest gejem, ta feministką, ten żydem, ten cyklistą, ta socjalistką, a ten nacjonalistą. Każdy ma prawo, a nawet powinien być. Każdy może też nieść co chce
@deeprest: ale ja nie zabieram nikomu prawa do protestowania. Jak protestują we Francji czy Izraelu to robią to pod jednym wspólnym sztandarem. Mnie nie obchodzi kto jest gejem, a kto cyklistą jeśli jesteśmy po tej samej stronie. Warto dla ważnej sprawy schować własne ambicje do kieszeni i stanąć po stronie tłumu, a nie na podeście.
@deeprest: bingo. Ale jako uczestnik, a nie organizator, który tak jak ostatnio pozbiera fejm, pieniążki i jeszcze wymyśli głupie i wulgarne hasło, a potem dorobi do tego swoje postulaty i teorie.
@masakraman: ja byłem w dniu ogłoszenia wyroku przez trybunał pod domem Kaczora jako jeden z pierwszych, poszedłem sam z siebie bo mieszkam niedaleko. Robienie sobie z tego autopromocji i zbijanie kapitału tez mi się nie podoba, ale byłem tam dla siebie, nie dla Lempart, Tuska czy Margot. Dodatkowo moja babcia, która uczestniczyła w Powstaniu, miała potem zakaz pracy na terenie Warszawy i była internowana za Solidarność, powiedziała żonie i mi, że