Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam wszystkich, chciałbym się przebranżowić i zacząć cos w IT. Jestem zielony a nawet seledynowy w tym temacie, cos tam ogarniam w kąkuter, ale nie jakieś programowanie czy inne tego typu rzeczy. A WIĘC.

- Od czego zaczać? Jak zacząć naukę programowania albo co dobrego na początek, by zacząć pracę w sektorze IT?
- Najbardziej interesowałaby mnie praca zdalna albo przynajmniej nauka zdalna (siedzę w Niemczech) jeśli się da
- Prosiłbym o jakieś linki lub informację jak i gdzie zacząć.
- Jeśli nie IT to co ? Jaka branża najlepsza albo dochodowa i najlepiej bym mógł pracować zdalnie (mam powoli dość dojeżdzania do roboty i robić od dzwonka do dzwonka, a tak to mam ochotę robić po 6-10-15h to sobię robię, niezależnie od kogoś)
#it #pracazdalna #programista15k #komputer #pracazdalna #zarabianie #anonimowe #pracabaza #informatyka #zarobki #piniondze #informatyk

Pozdrawiam



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
@mirko_anonim:
punkt 0. Jeżeli zadajesz takie pytania to znaczy, że kompletnie nie nadajesz się do IT. Piszę to jako osoba po przebranżowieniu, bez cienia ironii i złośliwości.
Wyszukiwanie informacji, rozwiązywanie problemów, odpowiadanie na pytania przy użyciu google, a dzisiaj dodatkowo chat gpt to są tak oczywiste umiejętności dla każdego kto się interesuje IT, że wręcz jak czytam coś takiego to aż mnie krew zalewa, że taki ktoś myśli poważnie o IT.
@mirko_anonim: nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wysoko jest teraz postawiona poprzeczka dla juniorów. To co było trzeba umieć dosłownie parę lat temu a teraz to niebo a ziemia.

oczywiście jeśli chcesz spróbować to droga wolna. Jeśli masz dobrą pamięć i lubisz się uczyć to próbuj. zrób risercz co trzeba umieć i podejmij decyzję sam.
@mirko_anonim: Nie ma żadnej gwarancji, że jakiś język dla Ciebie będzie łatwiejszy, albo jak będziesz się uczył Javy to zarobisz lepiej niż w Python i nikt nie ma takiej wiedzy.
Weź pod uwagę, że nie ważne jak będziesz się uczył to i tak dostaniesz niewielką stawkę na początek i ona raczej nie zmieni się szybko na większą.
Anonim (nie OP): Spora część tutaj Ci pocisnie, za to że śmiałeś zapytać zamiast wygooglowac - nie przejmuj się tymi typami, spora część Mirków potrzebuje maści na ból du*y i/albo ma problemy z samymi sobą.

Co do nauki - zacznij od pythona:
https://wykop.pl/wpis/30616039/wstep-to-jest-uaktualniona-wersja-wpisu-popelnione/
Możesz też rzucić okiem na cs50.

Później polecam fullstackopen i/albo freecodecamp (mają bardzo fajny kanał na YouTube, niektóre filmy tam spokojnie mógłby być sprzedawane jako kursy za kilkadziesiąt/kilkaset
@mirko_anonim takie pytania zawsze są dziwne xD ja chcąc wejść do IT poszłam na studia i ze 3 czy 4 razy w ciągu studiów inżynierskich zmieniałam zdanie co konkretnie będę robić w tym IT. Studiów nie skończyłam dyplomem ale załapałam się na praktyki w jakimś niszowym na tamten czas języku programowania a po kilku katach zmieniłam technologie i język programowania.

Jak zaczynałam studia umiałam robić jakieś proste pętle i algorytmy sortowania w