Wpis z mikrobloga

Prowadzę jednooosbowa działalność gospodarcza, malutki lokalny biznesik. Załóżmy że zarabiam 3k miesięcznie. Ulgi na ZUS już mnie nie obowiązują. Czy jest jakaś możliwość by zmniejszyć składki lub zrezygnować z płacenia ZUSu? Bo jest to dla mnie #!$%@?, że musiałbym dawać polowe swoich zarobków do ZUS-u. Gdzie jest #!$%@? logika że moja składka (1400zl) przy śmiesznych zarobkach ma być taka sama jak kogoś kogo biznes generuje np. 50k miesięcznie? Jak państwo to tłumaczy? Jak ja jako obywatel mam być zachęcany do życia w legalny sposób? Może czegoś po prostu nie rozumiem. Bo z tego co widzę to biznes opłaca się prowadzić tylko w momencie gdy generujesz co najmniej 10k/msc #biznes #zus #firma
  • 11
@zibizz1 Wiesz jednak wygodniej jest zarabiać tyle samo co przykładowo na etacie ale przynajmniej nie masz szefa, określonych godzin pracy, wolne kiedy chcesz i wiele innych plusów. Ale to jest #!$%@? chore że państwo ci to uniemożliwia i zachęca a wrecz zmusza do po prostu lecenia w #!$%@? i nie płacenia jakichś zusow i podatków. Gdzie ja #!$%@? zyje..
Gdzie jest #!$%@? logika że moja składka (1400zl) przy śmiesznych zarobkach ma być taka sama jak kogoś kogo biznes generuje np. 50k miesięcznie?


@adrian-mateusz: przeciez polski wał to zmienił

Może czegoś po prostu nie rozumiem.


@adrian-mateusz: trzeba zarabiac a nie #!$%@? sie za drobne xD