Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do ogarnięcia sieci w budowanej chałupie. Na razie mam pociągnięte kable, niedługo zamówię jakąś małą szafę rack 9u i switcha.

Teraz kwestia patchpanelu. Czy jest on na dobrą sprawę potrzebny? Nie można by po prostu zarobić kabelków i i podpiąć do switcha? Mam tam w zasadzie tylko 6 gniazdek.

#komputery #sieci #siecikomputerowe
  • 6
@wypokowy_expert No właśnie dlatego się zastanawiam. Będzie sobie to siedzieć nietykane w szafie i finito.

Jeszcze takie pytanie odnośnie samej sieci WiFi. Szafkę, a więc i ruter będę miał umieszczoną pomieszczeniu na parterze (róg domu właściwie) i zakładam, że sygnał WiFi na piętrze w pomieszczeniach najbardziej oddalonych będzie lichy.

Jakie rozwiązanie będzie w tym wypadku najlepsze? Jakiś drugi ruter jako access point? Kupno jakiegoś rozwiązania typu mesh? Raczej odrzuciłbym pomysł repeatera WiFi.
Czy jest on na dobrą sprawę potrzebny?


@matrioshq: a ja napiszę: tak. Kosztuje nie tak znów dużo, by na nim żydzić, a będziesz miał instalację zrobioną porządnie i trwale. Zarobienie RJek na przewodzie wystającym ze ściany też będzie działać, ale będzie działać tym gorzej, im częściej będziesz te przewody ruszał i przełączał, z realnym ryzykiem, że kiedyś przestanie działać, bo się ułamie żyła, ale nie przy wtyczce, a w miejscu wyjścia