Wpis z mikrobloga

Cześć. Szukam jakiegoś fajnego modelu kół do Triban RC500. Trafiłem na feralny rocznik rowerów, gdzie fabryczne koła są lekko za duże i mega ciężko zakłada się opony. Ostatnio zeszło mi 5h, złamałem łyżkę i poszła jedna dętka.

Jakie modele możecie mi polecić? Myślę, że na następny sezon zmienię rower, więc myślę, że takie lepsze na przyszłość.
#triban #rower #gravel #szosa #tribanwykopclub #rowery
  • 7
@myron_bolitar: pewnie kilka stówek więcej. Zależy ile u ciebie biorą za zmontowanie koła. U mnie obręcz, zaplecenie wyszło koło 400 zł ale jeszcze potrzebujesz piast. U mnie były to piasty Bitexa. Te kilka lat temu wychodziło za wszystko koło 1k, ale dziś to raczej niemożliwe. Koła były cholernie lekkie, na r520. Poszukaj może gotowców na r540 albo podobnych. Może trafisz na jakaś promocje.
@myron_bolitar: Ustaw alert na koła na pepperze i czekaj aż coś wpadnie, czasami dobre promki na gotowce się pojawiają.

Ja do RC120 wsadziłem coś takiego - https://lemonbike.eu/product/dt-swiss-r500-classic/#configuration - tylko składane lokalnie, finalnie spoko jeździło, ale z tyłu notorycznie łamałem szprychy, założyłem ponownie na grubszych do elektryka i od tamtej pory jest świetnie.

Myślę, że na następny sezon zmienię rower, więc myślę, że takie lepsze na przyszłość.


To nie inwestuj w koła