Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem człowiekiem który cierpi na samotność. Nie mam dosłownie żadnej osoby z którą mógłbym porozmawiać. Rodzina jest do mnie wrogo nastawiona (co innego siostra, ale ta tylko dzwoni jak coś chce albo mnie wykorzystać, bo sama sobie z czymś prostym nie radzi).
Znajomi? Też ich nie ma. Też tylko jak coś chcą. Tak to takiego szczerego, prawdziwego... brak. Kiedyś był, ale wziął ślub i jak odpisze po 5 wiadomościach po tygodniu to cud. Inny też odszedł do innych znajomych. No i zostałem sam.
Pracuję zdalnie. Hobby? Mam, ale znajomi tam są tylko na chwilę. Nie są zainteresowani znajomością, tak samo dziewczyny.
Jestem po 30-tce. Nie pytajcie o dziewczynę. Zupełnie mi z nimi nie wychodzi. Ludzie dla mnie nie istnieją można powiedzieć ani ja dla nich. Bez względu na to czy mieszkam w małej czy w wojewódzkiej miejscowości.
Jedynie na zachodzie ludzie są inni. Ale tam wrócić to niestety cenowo gorzej :(
I tak się błędne koło zamyka ...
Pytanie czy psycholog albo psychiatra pomoże?
Byłem na zabiegach u fizjoterapeuty i nie pomogło.
Byłem u dietetyka i nie pomogło.
A wręcz przeciwnie - u obu zaszkodziło.
Zatem wątpię czy psycholog lub psychiatra pomoże.

#samotnosc



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
Jedynie na zachodzie ludzie są inni. Ale tam wrócić to niestety cenowo gorzej :(


@mirko_anonim:

że co??

Gdzie na zachodzie? W sensie, że w obcym kraju nawiązujesz relacje, a w Polsce nie?
Bo ja zawsze myślałem, że jeżeli ktoś w PL był samotny i bez relacji to i poza PL będzie tak samo, jak nie gorzej (inny język, akcent, kultura, obcy). Chyba że piszesz o zachodzie Polski..
@Invisiblinio:

ale to jest raczej small talk, są po prostu uprzejmi i pozytywnie ciekawi, raczej nie są to relacje kumpelskie/przyjacielskie; wydaje mi się, że bardziej to powierzchowne, to samo uśmiech. Choć u OPa mogły to być normalne, fajne relacje, nie mam podstaw by nie wierzyć.
Anonim (nie OP): @mirko_anonim: Nie wykluczam. Chociaż niestety u młodych kobiet bardziej trafiam do odbytu niż do serca.
@Szymif: może kiedyś...
@spiegelglas: hahahaha nie porównuj polskiej mentalności z zachodnią. Na Zachodzie WSZYSCY są inaczej nastawieni niż w PL. W PL jesteś dla każdego obcym człowiekiem. A tam jesteś dla każdego człowiekiem z którym byś się znał pół życia. Nie ma tam takiego czegoś jak bycie obcym. U nas