Wpis z mikrobloga

@DzonySiara: jak mówiłem rodzinie różowej ile mkw chce domu, to był taki kwik, że to tyle sprzątania, a kto to utrzyma, po co tyle, a weź to później ogrzej itp xD a sami mieszkają na 160mkw + jakieś 70mkw gospodarczych. To samo kuzynostwo/rodzeństwo z jej strony. Takie jakby trochę podcinanie skrzydeł i zazdrość? a dom wcale nie jakiś ogromny - 290mkw z poddaszem i garażem dwustanowiskowym. Poddasze nie podbija drastycznie
  • Odpowiedz
@DzonySiara: a ja mam chałupę ponad 250m2 na dwie osoby. Pusto w chu. Zabawne że to ludzie kuszący się w blokach najczęściej coś tam piją o mieszkaniu ze starymi a starym to mogliby by pozazdrościć warunków.
  • Odpowiedz
Przychodzę z matematyką: statystyczny Polak 29 mkw. Modelowa rodzina 2+2 na ~120 mkw. No dramat, chów klatkowy, reee. Statystyki tyle mówiące co gusowska średnia płaca.
  • Odpowiedz
@DzonySiara: czy 29 mkw na osobę to jest źle? Przecież to spokojnie wystarcza do życia i ciasnotą bym tego nie nazwał. Oznacza to, że para z dzieckiem ma do dyspozycji 87 mkw, a z dwójką dzieci 116 mkw. Oczywiście średnio. Jestem przekonany, że średnio na wsi tych metrów na osobę przypada 2x więcej niż w miastach.
  • Odpowiedz
@DzonySiara skąd te statystyki? Ja i moja najbliższa rodzina raczej nieco je zaburza, wychodziło by z 50 M2 na osobę. A to tylko zwykła chloporobotnicza rodzina, żadni biznesmeni ani programiści 15k.
  • Odpowiedz
@DzonySiara:
Coś mi tu nie pasuję. W Toruniu (tu mieszkam) na otodom jest 1475 mieszkań i domów na sprzedaż. Mieszkań i domów powyżej 120m^2 jest zaledwie 20 1,35%. Czy z tego wynika, że w Toruniu jest tylko 1,35% rodzin z dwójką dzieci?
  • Odpowiedz
@i-marszi Wszyscy ludzie 45+ co już dzieci wyjechały pewnie mają 40m+ do tego single, bezdzietni. Moja babcia mieszka w domu 120m sama. Dodajmy dwie rodziny 2+2 na 60m.
260m/9=27 metrów na osobę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@DzonySiara: a w Dani są chyba jakieś regulacje dotyczące metrażu na osobę. Nie wiem czy dokładnie zapamiętałem bo byłem w 3 d--y nawalony ale znajomy, który mieszka w DK mówił, że mając z żoną dwójkę dzieci nie mogli wynająć zbyt małego mieszkania.
  • Odpowiedz
@AdamKarolczak02137 @danielnieobajtek To ja się wychowałem właśnie na 160m2 i teraz moi rodzice sami mieszkają w tym domu. Jedna kondygnacja stoi pusta, czasami ktoś się tam prześpi, ale ogrzać trzeba cały dom. Sam pamiętam, że jak było sobotnie sprzątanie to pół dnia się zeszło, żeby to ogarnąć, poodkurzac czy przelecieć podłogi mopem. I większość już narzeka na duże domy bo ich koszty utrzymania są wysokie a i tak z większości
  • Odpowiedz