Wpis z mikrobloga

Hej!
Mam pytanie jaki monitor będzie najlepszy do pracy. Ziomek od IT ma jakąś manię wielkości i kupił mojemu kierownikowi dwa monitory 32' i się pytał czy też chcę taki jeden, ja powiedziałem że to chyba za duże jest i wolałbym 27 z regulacją wysokości. Czy takie monitory są potrzebne do pracy na Excelu, programach magazynowych itp.?
#pracait #it #pcmasterrace #komputery #monitory #praca #pracbaza #studbaza
adreno420 - Hej!
Mam pytanie jaki monitor będzie najlepszy do pracy. Ziomek od IT ma ...

źródło: temp_file.png499141453755560347

Pobierz
  • 7
@adreno420:
Ważniejsza jest rozdzielczość, bo to ona definiuje ile treści zmieścisz. Rozmiar to już sprawa drugorzędna i zależy np. od głębokości biurka czy wady wzroku. To nie kino domowe, aby mieć efekt wow gdy oglądasz film na wielkim ekranie.

Mi na przykład odpowiada 1440p przy 27", o ile monitor stoi 60 cm ode mnie, jak miałem 20 cm głębsze biurko to przy tych samych fizycznych gabarytach musiałem mieć 1080p (na którym
ja pracuje na 42" 4K


@Atreyu:
Jakiś czas temu zastanawiałem się czy nie zmienić tego mojego UW 32:9 49" 5120x1440, który dzielę na trzy obszary robocze na 4k 42", który miałby podobne PPI ale mógłbym go podzielić na ćwiartki, zawsze to miejsce na jedno okno więcej. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie przeszkadza przy pracy taka spora wysokość ekranu, szczególnie, gdy trzeba się mocno rozglądać w górę lub
smk666 - >ja pracuje na 42" 4K

@Atreyu: 
Jakiś czas temu zastanawiałem się czy nie z...

źródło: Capture

Pobierz
@adreno420: 27'' 1440p monitor ustawiony na odległość wyciągnięcia ręki dla mnie jest idealny.
@smk666 totalnie nie rozumiem na czym polega problem ze zmianą skalowania - o ile niektóre, zwykle niszowe i stare programy nie łapią z systemu to sam system działa w temacie skalowania idealnie, właśnie piszę to z kanapy na kompie z windowsem 11 podłączonego do 4k 43'' tv oddalonego jakieś 2 metry ode mnie, a widzę wszystko idealnie bez
o ile niektóre, zwykle niszowe i stare programy nie łapią z systemu to sam system działa w temacie skalowania idealnie


@Eshirael:
Jak zawodowo zajmujesz się utrzymaniem nastoletnich technologii to niestety jest problem. A samo skalowanie w win działa wciąż kulawo (do niecałkowitych proporcji, 200% na przykład wygląda już dobrze). Interfejs miejscami jest niespójny, zaburzone są proporcje elementów. Szczerze to windows wygląda lepiej skalowany przez klienta RDP na maca (do retiny w