Wpis z mikrobloga

bo u mnie w kilku firmach też się zdarzyło i to w #pracait


@Let_Me_2_Be: ja raz trafilem do projektu z hindusami na kilka miesięcy, chyba 3 weekendy TL pytał się na teamach że się nie wyrabiamy i chce żebyśmy wszyscy jako team pracowali w niedzielę :D
Dwa razy pisalem, że nie mogę, raz siedziałem cicho, ale Hindusi normalnie się zgłaszali albo tłumaczyli się czemu nie mogą ( ͡° ͜ʖ
Do firmy po 18 ma przyjechać kurier z maszyną, a firma pracuje do 18. Wtedy pracodawca ma prawo wymagać od pracownika nadgodzin aby ją odebrać.


@Pie_Man: I tu na biały koniu wjeżdża pojęcie planowanych nadgodzin - nie, nie może w przypadku jaki podałeś.
Może jeśli dostawa była planowana w godzinach pracy, ale dostają nagle info, że jest przesunięta na później ;)

Wg polskiego prawa pracy nie mozesz odmówić nadgodzin


@albert107:
przypomniało mi to jak ostatnio oddałem auto do mechanika i zrobili mi usługę, której nie chciałem, po prostu źle zrozumieli to co zapisał gość przyjmując auto. Wchodzę po odbiór, typ mi wylicza co do zapłacenia, a ja przy pozycji, której być nie powinno (100zł) mówię:

- za to na pewno nie zapłacę, nie zgłaszałem z tym problemów

- nie zapłaci pan?

- nie

- dobrze

xD


@radziuxd: Przypomniała mi się przygoda
@piesprzewodnik: @SzymonXes no wcale nie fake, w ogóle totalnie nie fake zrobiony na dopiero co utworzonym slacku z domyślnymi kanałami na liście po lewej, bez żadnych kontaktów do ludzi, innych kanałów itd...
a pelikany i tak łykają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@albert107: Może zmusić do nadgodzin, ale nie za friko - albo ekwiwalent urlopowy, albo pieniężny. A tutaj rozumiem, że byłoby to za friko, bo się target nie spiął. :P