Wpis z mikrobloga

Siema mirasy! Czy istnieje telefon typu telefon dilera (coś w stylu nokii 3310) gdzie istnieje możliwość zainstalowania samych komunikatorów typu whatsapp, telegram, signal, messenger?

Chce zrezygnować ze wszystkich social mediów oraz możliwości odtwarzania filmików na telefonie przez yt czy przeglądarkę, ale zarazem chce mieć opcje komunikacji ze znajomymi. W skrócie chce używać telefonu tylko do tego do czego pierwotnie był on używany, bez konsumpcji tego całego gówno contentu.

#telefony
  • 16
@kaktusowa_pitaja: Takiego telefonu niema, była by opcją kupić starocia, który po prostu nie obsługuje tych aplikacji, ale problem by był z tymi których potrzebujesz. Po 2 minutach szukania znalazłem apk Smart AppLock. Daj komuś założy ci hasło, którego nie będziesz znać i zablokujesz to czego nie chcesz.
  • 0
@Rudinji: chcę wrócić do korzeni, bez pokusy tego że w każdym momencie będę mógł zainstalować aplikację kiedy będzie mi się wydawało że jej potrzebuję. Poza tym nie jestem pewien czy da się kompletnie usunąć przeglądarkę ze smartfona, jak dostanę link to chyba zawsze będe miał możliwość jego odpalenia?
@aiker: Są też ustawienia programistyczne na androidzie z tego co pamiętam, można też wgrywać innego softa. ( może da się odinstalować na stałe przeglądarki sklep play itd) Nie posiadając przeglądarki i sklepu play powinno generalnie załatwić sprawę.
  • 0
@vulcanitu: w sumie to jest ciekawy temat. Np taki telefon:

https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartfony/telefon-komorkowy-myphone-up-smart-czarny?gclid=Cj0KCQjwjryjBhD0ARIsAMLvnF_3yNrwPfSJVfjARtjeFeEGSezOVNOz3Ik6D2PgE1KM52BJ4zKdncYaAv6YEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

widzę że obsluguje facebook, youtube. W opisie też to jest uwzględnione. Chciałem się tylko upewnić, czy jest możliwość doinstalowania telegrama, signala, samego messengera? Domyślam się że nie powinno być problemów z tym systemem kaiOS? Może to jest opcja, oglądanie youtube, reelsów, tiktoków czy czegokolwiek innego na takim telefonie brzmi jak koszmar więc może naturalnie po prostu z tego zrezygnuję:D