Wpis z mikrobloga

Niebawem urodzi się moja córka i tak sobie poza szałem szukania wózków i innych dzieci bzdur szukam porad dotyczących organizacji czasu, jak nie zapomnieć o SOBIE samym i o związku.

Wrzuciłem w google frazę:
"Jak dbać o siebie przy niemowlaku" <-- WSZYSTKIE artykuły były dla MAM, dla Kobiet. #!$%@? co jest? Facet to ma być cyborgiem? Nie ma żadnych porad jak sobie radzić z ogarnianiem domu, niemowlaka itp.?

Wpisałem frazę
"Jak dbać o siebie będąc tatą" <-- artykuły "obowiązki ojca po porodzie", także nobody cares about #niebieskiepaski

#pieklomezczyzn #boldupy #gorzkiezale #b0mbelki #b0mbelek #zalesie
  • 23
@ChickenDriver mi się urodziła 3 tygodnie temu córka i wpadłem w pewnym sensie w baby blues, bo złapałem taki 'marazm dnia codziennego' i nie chciało mi się w ogóle robić cokolwiek innego poza siedzeniem na kanapie z telefonem w ręku + TV i patrzenie jak córka śpi. Wcześniej nawet nie oglądałem nic TV, a teraz leciał w tle a mi się nie chciało ani na spacer/rower ani posłuchać muzyki, ani pograć na
@ChickenDriver: skoro w większości czytają i wyszukują takie artykuły mamy (co nie dziwne), to bardziej pod nie jest to pisane/produkowane. Dziwi Cię to? Poza tym, wiele rad nie zależy od płci. To żadna ujma zasosowac rady dla mam przez ojców.

PS. Rozumiem, że mała ilość treści skierowanych konkretnie do ojców jest problemem, choć nie dziwię sie, ze tak jest.
Nie ma żadnych porad jak sobie radzić z ogarnianiem domu, niemowlaka itp.?


@ChickenDriver: Proponuję hasło "jak radzić sobie z niemowlakiem", rady można stosować niezależnie od płci, pomiń jedynie karmienie piersią ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A jeśli serio potrzebujesz pomocy z ogarnianiem domu mając już dom, żonę i szykując się na dziecko, to
@xfin: No jakby ludzie mówią, że nie będę miał czasu a ja już nie mam czasu xD Szczególnie teraz, gdy wszystko do czego trzeba się pochylić jest po mojej stronie więc 3/4 roboty w domu.
@ChickenDriver Materiały na necie masz tylko dla kobiet i tyle. Facet ma się magicznie sam odnaleźć i nauczyć wszystkiego, a jakoś żona razem z córką nie urodziła instrukcji obsługi bobasa. Ja miałem ogarniętą prowadzącą szkoły rodzenia, która przyszłych ojców traktowała jak ludzi i potrafiła tłumaczyć bandzie zestresowanych facetów jak żyć po porodzie. Jak żona będzie miała CC, to szykuj się, że 2 pierwsze tygodnie zajmować się będziesz dwójką dzieci (bóle blizny, piersi,
@ChickenDriver: Też się nad tym zastanawiałem, ale to dlatego że chłopy z reguły po prostu wiedzą co robić - dla nas nie robi się reklam, a te porady z neta to w przeważnie są właśnie reklamy. Najlepiej robić swoje, być wyrozumiałym i pomagać tam gdzie ta pomoc jest faktycznie potrzebna.

Z moich obserwacji to najwięcej pomógł spokój i zimna krew w trudnych sytuacjach. Pół roku świat staje na głowie, a potem
kobiety bo to one mają porozrywane dolne czesci rodne, one mają hemoroidy i zylaki .


@Linnior88: Fuj ja #!$%@?. Dobrze że moja żona donosiła mi dwóch zdrowych synów. Zero rozstępów, zero żylaków czy jakichś hemoroidów. Plus do tego cesarka i wszystko jest jak było na swoim miejscu, a nawet lepiej.
@ChickenDriver: zamiast szukać porad w necie polecam się wybrać do biblioteki lub ksiegarni, jest sporo pozycji dla ojców: "super tata", "tata kontra dziecko", "ciąża dla facetów", "jak być mężem i ojciem", "wychowując Kaina", "jestem tatą!" i wiele więcej. Jest też masa książek dla obojga w rodziców. W internecie znajdziesz tylko teklamy, szczatkowe i pobierzne informacje, często już nieaktualne.
@ChickenDriver: no to ja Ci powiem. Namawiaj żonę, żeby jak najszybciej przeszła z dzieckiem na butelkę, bo pokarm z cycka jest często niewartościowy i dziecko przez to płacze, czyli nerwowa atmosfera od początku. A żonie kup termomix, żeby miała pomoc w kuchni, wszgscy na tym skorzystacie. Tym samym zyskasz czas dla siebie i żony.