Wpis z mikrobloga

@zGdyniMlodyG

"Co powinienem mieć do ich robienia?"

Dużo motywacji i cierpliwości. Czyste olejki potrafią trochę śmierdzieć. To, że jakieś perfumy pachną super naturalną pomarańczą, nie znaczy że użyli naturalnego olejku pomarańczy, musieli się natrudzić, żeby odwzorować słodkawą, świeżo otwiwraną pomarańczę bo ekstrakt ze skórki jest cholernie gorzki. Oże dlatego w spisie nut jest zawsze sporo nut, których nie czuć, ale są tam bo pełnią swoją rolę w akordach. Żeby zrobić piękne, naturalne
@RumClapton: dzięki, to akurat wiem, bo przy tylu zapachach które tak przewachalem i mocnym zainteresowaniu tematem gotowych zapachów, dużo się naczytałem i dużo doświadczyłem, ale akurat zostaje kwestia stworzenia nut idealnych, czyli to o czym wspomniałeś. Mozolna praca związana z wyciśnięciem idealnej pomarańczy. Zdaje sobie sprawę że to nie taki łatwy temat. Dużo nauki i zabawy ze składnikami, molekułami, koncentracjami.
@lysowsky: właśnie wolałbym naturalne z tego względu że operując takimi od razu, gdybym jeszcze mocniej się zaangażował, mógłbym ewentualnie sprzedawać dane zapachy jako naturalne. Migrując z względnie syntetycznych na naturalne, musiałbym się adaptować. Na razie nie zakładam że będę handlował bo długa droga do czegokolwiek ale nie wykluczam takiej opcji za parę lat xd