Wpis z mikrobloga

W jaki sposób można szczęśliwie spędzić życie mając narcystyczne zaburzenie osobowości? Moje życie to jedna wielka frustracja. Cały czas, bez przerw. Wiem, że w zdrowym związku nigdy nie będę, moje relacje z innymi ludźmi są przeze mnie bardzo toksyczne i ciagle się zawodzę, nie czuje żadnej radości. Perfekcjonizm mnie niszczy. Mam głównie dosyć frustracji.

#depresja #npd #przegryw #narcyzm #relacjemiedzyludzkie #zwiazki #zycie
  • 12
@xxxmaxxt osoby narcystyczne często są bardzo nieszczęśliwe i jeszcze do tego unieszczesliwiaja innych wokoło. Z tego co wiem to można leczyc narcyzm bo to zaburzenie osobowości jak borderline, ale po prostu narcyzi z reguły nie chodza do psychoterapeutów czy psychiatrów po pomoc dla siebie tylko po to by zgnoic kogoś najbliższego i przenieść cała winę za swoje nieszczęście na ta osobę lub specjalistę.
  • 0
@Kitku_Karola: to idealnie mnie opisuje. Szkoda tylko, ze znajomym zaczyna to coraz bardziej przeszkadzać. Doprowadziłem kilka osób do zaburzeń odżywiania, czesto wyśmiewam i kompromituje. Jak to zmienić?
@xxxmaxxt ja nie jestem psychoterapeuta, ale wiem ze jest terapia dla osob narcystycznych. Jest trudna jak kazda terapia u psychoterapeuty, ale po pierwsze to trzeba mieć motywacje do zmian i poszukać psychoterapeuty który specjalizuje się w tym, bo taki szarak terapeuta oczaruje się narcyzem i nic z tego nie będzie poza wzmocnieniem zaburzenia.
W jaki sposób można szczęśliwie spędzić życie mając narcystyczne zaburzenie osobowości?


@xxxmaxxt: pytasz wykopków zamiast iść do specjalisty?
Z tego co wiem to można leczyc narcyzm bo to zaburzenie osobowości jak borderline, ale po prostu narcyzi z reguły nie chodza do psychoterapeutów czy psychiatrów po pomoc dla siebie tylko po to by zgnoic kogoś najbliższego i przenieść cała winę za swoje nieszczęście na ta osobę lub specjalistę.


@Kitku_Karola: Z leczeniem jest tak średnio. Link
szczęśliwie spędzić życie mając narcystyczne zaburzenie osobowości?


@xxxmaxxt: z NPD to niestety nie da rady
będziesz ranił bliskich, nigdy nie zaznasz wewnętrznego spokoju
terapia pomoże, ale nie wyleczy