Wpis z mikrobloga

@devopsiak: ja: iphone, czapka lagerferda, buty balanciagi, bluza hugo bossa
też ja: prawie 70k na łapę programista


ps znam mnostwo biednych ludzi ktorzy ubieraja sie w reserved i znam ludzi ktorzy maja wiecej kasy i tez sie tam ubieraja, to zupelnie nie ma znaczenia na co kto wydaje kase, ALE, fakt jest ze malo ktory magazynier ma oryginalne markowe ubrania, wiec twoj kolega albo lazi w #!$%@? albo dobrze mu placa
@devopsiak: jeszcze żeby Ci programiści dbali o higienę to nie miałbym problemu... Pracowałem jako IT od sprzętu i jak się wchodziło do pokoju programistów to tak #!$%@?ło... Każdy #!$%@? gruby, włosy tłuste, plamy pod pachami od potu. No #!$%@? mać jak można zarabiać +20k i się nie myć? Co Ci programiści z tymi pieniędzmi robią? To nawet w pokoju helpdesku gdzie osoby zarabiały po 3k było elegancko, pachnąco, już nie mówiąc
@devopsiak zgodzę się co do biedoty noszącej najtańszą linię ciuchów Ralpha Laurena z jakichś outletów. Natomiast bogaci ludzie (nie mylić z polakiem-nuworyszem b2b w “białej koszulce z Reserved”) również noszą designerskie ubrania, ale subtelne i wykonane z najwyższej jakości materiałów - marki typu Loro Piana czy Zegna. Rozpoznanie ich na ulicy polega bardziej na zasadzie “kmwtw mordo”.
@devopsiak: to nie tak działa. Bogaci ludzie (i nie mam tutaj na myśli aspirujących lub stylizujących się na bogatych) noszą ubrania marek, które nie umieszczają widocznego logo, a charakteryzują się wysoką jakością wykonania, odpowiednim dopasowaniem i bardzo wysoką ceną. Dla osób nieogarniętych może to czasami wyglądać jak ubranie z sieciówki, ale tak nie jest. Dobrym przykładem (a jednocześnie często powielanym przez mocną ekspozycję w "Sukcesji" HBO) jest marka Loro Piana i
@devopsiak: chłopie, incydeny kałowy się wylewa z Twojego baita xDDD

#programista30k to już przeżytek, jak chciałeś zrobić high quality zarzutkę, że robisz dla Bolta jako #programista100k

@sruba_m3: najlepsze jest to, że wg wykopków tylko w IT możesz zarobić powyżej średniej krajowej. Praktycznie nie znajdziesz żadnych wpisów o tym, że ktoś zarabia dobry hajs nie będąc mitycznym programistą. Dla elity internetu jest to nie do pomyślenia xD
cyk pięciopak białych tshirtów z reserved


@devopsiak: reserved ma słabą jakość, raz wypierzesz i koszulka praktycznie do wyrzucenia. Z resztą tak samo jest z resztą popularnych sieciówek.

e wg wykopków tylko w IT możesz zarobić powyżej średniej krajowej. Praktycznie nie znajdziesz żadnych wpisów o tym, że ktoś zarabia dobry hajs nie będąc mitycznym programistą.


@Hug0Stiglitz: wiadomo, że nie tylko, ale w IT najłatwiej w Polsce dobić do takich dochodów. W
@devopsiak chłop robi na magazynie Zalando/nexta i wynosi, kupuje od kogoś co wynosi w cenie twojego pięciopaku z LPP. W ogóle jak można nosić tą gowno bawełnę z LPP, potem #!$%@? od takich nawet przez kamerkę. Przecież dajesz dniówkę i masz coś porządnego na długi czas.