Wpis z mikrobloga

@Lomana_LuaLua: Jakim? Chętnie się dowiem i skorzystam z porady. Co więcej - w takiej Warszawie np. to jest akceptowane i nie ma problemów. U nas tłumaczą się tym, że jest patologia rejestrowania np. 20 samochodów pod jednym adresem. Ciekawi mnie tylko czy takich przypadków jest pięć czy pięćset.
@Peter_Mountain: są wyroki SA z innych miast, przykładowo http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/ii-sa-op-491-21/14fbd9b.html

Ogólnie to co proponuje miasto to bubel prawny, jest mnóstwo kwestii, które zakrawają o absurd. Ogólnie uzależnianie mozliwosci tańszego abonamentu od komunistycznego obowiązku meldunku jest żałosne. Moja partnerka jest zameldowana w strefie, mimo że nie mieszka już tam 10 lat. Zgodnie z planem przysługuje jej miejsce parkingowe. Mieszkam ulice obok miejsca gdzie będzie strefa. Oznacza to obecnie tyle, że ktoś z bloku
@Lomana_LuaLua: No ok, to wszystko co mowisz to prawda, ale jaki jest sens tak bardzo podwazania projektu mogacego ukrocic patologie samochodowe w srodmiesciu jezeli przypadki o ktorych mowisz to tylko promil ogolu? Ile jest samochodow z poza Katowic wjezdzajacych codziennie do centrum + parkujacych zameldowanych w porownaniu do takich skrajnosci ze ktos jes zamelodwany ale nie mieszka itp?
@Peter_Mountain Jestem za, mieszkańcy Katowic niestety cierpią przez to, że są miastem "głównym" i wszyscy z okolic dojeżdżają tutaj do pracy. Płacenie 100 czy 200zł za abonament na rok to jakieś śmieszne pieniądze, a ukróci przyjezdnych.
@hmmmmmmv2: jak malutki promil? Możesz podać dane czy tak sobie gdybasz? Rozumiem, że w Katowicach nikt nie wynajmuje mieszkań skoro wg Ciebie jest to malutki promil? Ponad to jest to tylko jeden z absurdalnych zapisów. Mieszkam w centrum w miejscu gdzie strefa nie będzie obowiązywać, natomiast ulice dalej strefa już będzie. Jak myślisz gdzie wszyscy będą parkować? Czemu mieszkaniec strefy za 200zl rocznie będzie mógł parkować w całym mieście, a ktoś
Ogólnie to co proponuje miasto to bubel prawny, jest mnóstwo kwestii, które zakrawają o absurd


@Lomana_LuaLua: ja bym zadał inne pytanie (i zamierzam je zadać) - jakim cudem nie ma jeszcze uchwały (to są tylko projekty) a są parkomaty - a co jak rada miasta stwierdzi, że ją to wali i zmian nie będzie?
@Lomana_LuaLua: Po prostu przy wszelkich tego typu projektach czesto podnoszone sa glosy "a co z ludzmi, ktorzy x, y, z..." po czym w praktyce okazuje sie, ze ludzie w takiej niestandardowej sytuacji to stanowia na tyle mala czesc calosci, ze nie przeszkadza to w sprawnym funkcjonowaniu projektu. Nie mam statystyk, ale prawie wszystkie osoby, ktore znam ze srodmiescia sa tam zameldowane, lub zameldowanie nie bedzie stanowilo dla nich problemu.

Mieszkam w
@Lomana_LuaLua:

Czemu mieszkaniec strefy za 200zl rocznie będzie mógł parkować w całym mieście, a ktoś spoza za raki przywilej będzie musiał zapłacić 2400zl?


Bo tu nie chodzi o to, zeby bylo sprawiedliwie, tylko zeby zachecic ludzi do mieszkania w miejscach, do ktorych aktualnie codziennie dojezdzaja.
Skoro pytasz o opinię, to pochwalam ten pomysł. Po mieście jeżdżę autem sporadycznie. Raczej poruszam się na rowerze lub pieszo z wózkiem, więc dla mnie to pozytywna zmiana. Spodziewam się większej przestrzeni. Mam porównanie z innymi miastami i tutaj naprawdę samochodów jest za dużo na tą powierzchnię, do tego jest sporo nadużyć, np. dzisiaj w samym centrum jakaś laska zaparkowała centralnie na ścieżce rowerowej, pewnie "na chwilkę".