Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz w mojej wieloletniej karierze dawcy zakazano mi oddawać krwi bo jakiś wynik się nie zgadzał. Konkretnie to poziom leukocytów był 3,9, a minimum jest 4,0. Trochę to frustrujace bo porobiłem juz plany na dziś i jutro, a tak muszę wracać do roboty XDD. Lekarz najpierw powiedział że za tydzień mogę juz przyjść, a potem wbił w komputer zakaz do 12 czerwca - wtf. Czy w innych centrach krwiodawstwa będzie do widoczne? I z czego może wynikać niski stan leukocytów - wczoraj trochę #!$%@?łem na rowerze - czy może być to powiązane. Byłem po raz pierwszy w centrum w szpitalu MSWiA - raczej nie polecam i to nie ze względu na to że mi odmówili.
#barylkakrwi
  • 23
Trochę to frustrujace bo porobiłem juz plany na dziś i jutro, a tak muszę wracać do roboty XDD


@Drzamich: Czy ja dobrze zrozumiałem? Jesteś zły, że nie możesz oddać krew, bo zaplanowałeś sobie dwa dni i przez to, że nie możesz oddać krew musisz wracać do pracy i tym samym te dwa dni psu w poślady? xD

Za oddawanie krwi jest jakaś ulga od pracy? xD

To już wiem dlaczego jest
@Drzamich miałem dwa razy z rzędu leukocyty poniżej. w tej sytuacji ban na 2 tygodnie jest. Tak ban będzie widoczny w innych centrach. Wczoraj byłem u normalnego lekarza żeby może to zdiagnozować, może coś nie tak. Średnio się baba przejęła i tłumaczyła że to może być jakaś infekcja w tym roku xD Mówiłem że miałem do 3 stycznia a mamy prawie maj. Podrapała się po głowie, zleciła morfologię i tyle.
@Drzamich: Nie zrozum mnie źle, ale opisałeś to jak typowe walenie w uja xD

Raczej nie oddajesz tej krwi z dobroci, a z powodu tych dwóch dni wolnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze jesteś zły, bo muszisz wracac do roboty, gdzie już sobie zaplanowałeś te dwa dni.

Teraz już rozumiem, dlaczego jest tu tylu krwiodawców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lekarz najpierw powiedział że za tydzień mogę juz przyjść, a potem wbił w komputer zakaz do 12 czerwca - wtf. Czy w innych centrach krwiodawstwa będzie do widoczne?

@Drzamich: tak, informacje o banach są widoczne w innych placówkach

I z czego może wynikać niski stan leukocytów - wczoraj trochę #!$%@?łem na rowerze - czy może być to powiązane

@Drzamich: raczej nie

Za oddawanie krwi jest jakaś ulga od pracy? xD
zwolnienie z pracy w dniu oddania krwi i w dniu kolejnym, pełnopłatne


@KrwawyBot: Trzeba będzie spróbować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wydawało mi sie, ze dostaje sie czekoladkę i trzeba dalej zap###dalać u janusza.
@kochanka_masztalerza: No wiesz, to wygląda jak ten mem z bombami: ta bomba jest dobra, ta bomba zła etc.

Jeśli ide tam z myślą o dostaniu tych dwóch dni wolnego, to jest takie jawne lecenie w uja. Urlop na żądanie to inna "nagła sprawa". Sam wziąłem na żądanie miesiąc temu, bo nie mogłem wstać z łóżka. Nic do was nie mam - wykorzystujecie prawo, ale w taki cwany sposób xD
@Mr_3nKi_: po oddaniu krwi masz dziury w żyłach. Ciężko z tym #!$%@?ć u Janusza. Ponadto jesteś osłabiony.
Skoro jest przywilej to można z niego korzystać, Przywilej zapisany ustawowo. Czyli żeby nie wyjść na złodzieja co donację ( oddanie krwi ) powinienem udać zaskoczonego i nie planować nic ;) ? czy iść do janusza i paść na ryja ?

Oddaję, rzadko, ale od wielu lat. Zawsze szedłem z myślą, że pomogę komuś.
po oddaniu krwi masz dziury w żyłach.


@kuncfot: Już nie przesadzaj z tą dziurą. Z osłabieniem sie zgadzam, ale to już zależy od organizmu.

Czyli żeby nie wyjść na złodzieja co donację ( oddanie krwi ) powinienem udać zaskoczonego i nie planować nic ;) ? czy iść do janusza i paść na ryja ?


Ja sie śmieje, bo zastanawiałem sie skąd tu tylu krwiodawców, a tu teraz wszystko jasne ( ͡
@Mr_3nKi_: krew raz na 2/mc ale nie możesz wcześniej chlać, ćpać i ruchać przypadkowo - ale w sumie to wykop, tutaj takich rzeczy się nie robi. Do tego musisz być w 100% zdrowy i mieć prawidłowe wyniki krwi.
ale nie możesz wcześniej chlać, ćpać


@kuncfot: To będzie ciężkie zadanie, ale dałoby rade ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie r0cham więc to żaden problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w 100% zdrowy? na nic nie choruje, kondycja dobra, ale była lepsza - co do jakości krwi nie mam pojęcia, dawno badan nie robiłem. Tyle zachodu o dwa dni wolnego - jakoś mi sie odechciało
@Mr_3nKi_: Nadal jest niestety niewielu krwiodawców. W czasie pandemii oraz zagrożenia epidemicznego wprowadzili zamiast jednego, dwa dni wolne. Dodatkowo po 3 donacjach masz ulgę 33% na przejazdy. Coś za coś. Krew jest ważna.