Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #mikrokoksy #niebieskiepaski #silownia #trening

Doradzi/poleci ktoś jakiś plan treningowy, żeby maksymalnie progresować klatę? Obecnie jestem na redukcji i do sierpnia na niej będę. Także mój max 95 kg już się nie zmieni. Dla porownania OHP 70kg robię (start z góry bez pauzy, sprężynowanie). Słaby wynik mam na to wyciskanie na klate ale dość krotko wyciskam na ławce, bo z racji na moją dyscypline sportu, to mi trener kazał nie robić klaty (mobilność w stawie barkowym).

No ale aktualnie przeszedłem na siłkę i od sierpnia chcę ladowac ostro klatę. Chcialbym co najmniej 120kg wyciskać ale gdyby było to możliwe, to i 150kg na jednej masie. Mój spory problem to wzrost i przez to długie ręce. Mam 198 cm i 207 cm rozpiętości rąk, także droga sztangi jest mega długa, a i dźwignia chu*owa. No ale wszystko można załatwić masą, tym bardziej, że 150 kg jest w zasiegu każdego. Obecna masa w szczycie to było 93kg. Myślę, że 10kg trzeba dowalić, żeby wgl myśleć o większych ciężarach.

Znacie jakieś plany, zeby skupic sie na 1 partii, czy wziąć trenera dobrego pod kulturystyke i cisnąć z nim jakiś fajny plan (nawet online)?
  • 13
@LadnyChlopczyk 150kg w zasięgu każdego przy wyciskaniu na ławce? Nie wiem którą bajkę czytałeś. najpierw zacznij 120kg wyciskać do którego droga też nie jest prosta. Chodziłem na siłownię z 8 lat i uwierz mi, że większość kolesi którzy już sporo ćwiczyli więcej jak 100-110 nie wyciskała. Chyba że bijesz towar... Ale naturalnie to 150 ciężko osiągnąć. Musiałbyś mocno ale to mocno pójść w masę, żeby takie progresy robić. Na mojej siłowni było
@LadnyChlopczyk: chces więcej wyciskać z to po prostu wyciskaj częściej - tu nie ma magii tylko ciężka praca i robienie trzy razy w tygodniu różnych wariantów wyciskania, w tym oczywiście przynajmniej raz na wysokiej intensywności z docelową techniką albo maksymalnie do niej zbliżoną.
No i te 150kg jest w zasięgu każdego. Oczywiście jeżeli weźmiemy pod uwagę każdego, kto przynajmniej kilka lat trenuje wyczynowo trójbój siłowy. Normik z sieciówki może tylko pomarzyć
@berecik: No u mnie goście, co biorą 150kg, to jeden z 80 kg wazy ale jest niski, za to mocno nabity i dosyć mlody. Inny dosyć chudy, 40cm w lapie około ale masa poniżej 90kg, z racji na wzrost. Także nie jakies byki, sa ciężsi na silce.
@Saprofit: Mam na myśli, że każdy, kto progresuje z masą i ciężarem, z czasem, po paru latach moze tyle brac. Pytanie też, czy ktoś robi chamską masę i nie patrzy na wygląd, wtedy duzo szybciej można progresowac.

Mi zależy na dobrym planie treningowym z periodyzacją itp.
@LadnyChlopczyk: nie baw się w żadne periodyzacje, tylko wyciskaj i rób masę tak jak chcesz a niewielkiej nadwyżce. Tak jak napisałem wyżej. Trzeba po prostu dowalić dużo objętości, którą z czasem będziesz zwiększać i oczywiście nie zapomnieć, że głównym celem jest siła. Planów w internecie masz dużo, więc po prostu weź jakiś pasujący z priorytetem pod wyciskanie i go realizuj.
@LadnyChlopczyk Miałem mądrego trenera na siłowni. Właściwie to był były kulturysta i właściciel tej siłowni już w dość ładnym wieku. Powiedział nam chłopakom mądre słowa... nie sama klata wyciska sztangę na ławce. Musisz mieć tak samo silne plecy, barki, ręce a nawet brzuch. Także tak jak ktoś tutaj wspomniał trójbój siłowy. Na pewno musisz tak samo skupić się na martwym ciągu i wyciskaniu nad głowę. Ja największe progresy na klatę zacząłem robić
@LadnyChlopczyk: Ja nawieksze przyrosty w wyciskaniu widzialem jak robilem piramidki. 12,10,8,6,4 i czasami 2 powtorzen z coraz to wiekszym ciezarem. Cwiczac tak juz w wieku 15/16 lat robilem 100 na klate