Wpis z mikrobloga

niech mi ktoś powie jak to jest z tym rolowaniem, bo zaraz mnie coś strzeli..

mam otwarte L na #natgas. Dzisiaj ładny minus na w sumie trzech pozycjach łącznie 0.04 lota. dorzuciłem do pieca żeby czuć się bezpiecznie dzisiaj, ale nadal obawiam się tego magicznego automatycznego zamknięcia pozycji podczas rolki. PD na ten moment ok. 90℅. liczę się z tym że SWAP mnie trochę skroi, ale bardzo bym nie chciał żeby zamknęli mi te longi z automatu. Jak to wyliczyć ile trzeba depo żeby czuć się safety?

dzięki Mirunki

tak wiem, CFD jest nie dla mnie
tak, nadal się uczę,
tak jestem #!$%@? skoro wybrałem NG jako instrument do nauki xD

#gielda ()
  • 10
@Barcjanin: jesli bawisz sie w gaz to nie kombinuj z liczeniem czy braknie Ci 10 czy 20% tylko nie wchodz w gaz jesli go nie masz nawet o kilkaset procent wiecej niż pozycja.
Serio.
@widmo82 wiem, wiem, wiem. Tak jakoś wyszło :V

to co, mając taką stratę, tyle PD i oczekując na nową cenę znacznie wyżej niż obecna wszystko wskazuje na to, że to i tak jebnie?
Nie wiem jaki to broker, ale powiem Ci jak liczy to XTB. (wartość konta +/- wynik na transakcjach) / wartość wymaganego depozytu. Zobacz sobie, czy jak teraz podstawisz wartości to wyjdzie Ci coś koło tych 90%. Jeśli tak to zmodyfikuj na minus wynik na transakcji aż osiągniesz poziom 30% (taki jest poziom margin call w XTB). To Ci powie ile mogą Cię kosztować rollowania, żeby Cię nie zamknęło. Chyba, że masz info
@Barcjanin: najpierw aktualizują cenę, a później wyrównują swapem, teraz rolowanie kursu jest góry więc dla longów lepiej, bo najpierw zobaczysz mniejszy minus, a po paru sekundach wróci na Twój obecny poziom.
Żeby uchronić się przed zamykaniem pozycji to najlepiej zapiąć hedge, którego zamykasz od razu po rolowaniu, zapłacisz spread i jeden swap, ale obędzie się bez dosypywania depo i to tylko w przypadku gdy jedziesz blisko margina.