Wpis z mikrobloga

Tak se używam tego nowego mac osa i naprawdę nie dziwi mnie że ludzie mają w d0pie linuxa, linux jest gorszy od windowsa 7 we wszystkim.

mac os;
nie wymaga terminala, przeciągnij, upuść, zaininstaluj
ma sklep który nie jest toporny
ma jeden uniwersalny instalator
hasło jest wymagane raz na jakiś czas
terminal istnieje tylko gdy się robi operację na instalatorze
dajesz od ręki to co potrzebujesz do życia i jazdunia

to to jest linux+windows gdyby te barany od linuxa zamiast robić nie wiadomo co, zainwestowały czas w jeden a porządny system, naprawdę, jak można się dziwić że tego nikt nie chce używać tylko kupuje maca?

do tego wirtualizacja nie ssie pały jak na linuxie, bez kitu, aż sobie zrobiłem testy i mac osowa wirtualizacja z parallers czy windowsowa z hyper-v i vmware to jest niebo a ziemia w porównaniu z odpalaniem aplikacji z windowsa na linuxie, w dodatku linux tradycyjnie zwirtualizowany to muł jakby nie wiadomo czego oczekiwał do działania

patologia, patologia i nie piszę tego by trollować, mac naprawdę otwiera oczy na systemy desktopowe, nawet i niech ma braki w aplikacjach, to jednak jest lata świetlne przed linuxem i linuxiarze ze swoim sekciarskim wręcz nastawianiem nie osiągną na rynku desktopów nic przez lata, a szkoda, przydałby się darmowy system który lekką ręką mógłby konkurować z windowsem i makiem i był kompatybilny z masą urządzeń

być może android taki będzie, coś okropnego, jak można tak zarżnąć potencjał otwartego oprogramowania

#windows #linux #pcmasterrace #macos #apple #windows10 #windows11 #android
  • 36
Już wszyscy wiemy że kupiłeś sobie apple mac i wszyscy jesteśmy pod wrażeniem jak dobrze ci przypasował. Ale czy jest jakiś powód że ciągle piszesz pod tagiem #linux swoje przemyślenia o systemie którego tak nie lubisz? Ja mam jedno i drugie, apple jest nieużywalny dla mnie (żona się z nim męczy), ale nie truję dupy ludziom których to nic nie obchodzi.
@wierzgontycymbale: Wcześniej spamowałeś płakaniem jaki to macOS nie jest do niczego i dziwny, a teraz płaczesz, że jaki to nie jest zajebisty i lepszy od Linuksa. Zdecydowałbyś się chłopie w końcu.

nie wymaga terminala, przeciągnij, upuść, zaininstaluj


Linux też nie wymaga. W macOS terminala też się używa, jest to bardzo przydatne narzędzie, którego odrzucanie bo "wszystko ma być graficzne" jest bezsensowne i jak ktoś tak twierdzi to znaczy, że komputer służy
@wierzgontycymbale: No rozumiem, ale piszesz bez związku. To jakbyś do ludzi którzy pasjonują się szybowcami ciągle pisał że przecież Wizzairem możesz zalecieć ma miejsce szybciej, wygodniej i jeszcze ci żarcie przyniesie stewardessa, a w kokpicie szybowca to nawet nie ma klimy i nie można iść do kibla żeby się odlać. Ja mam linuksa, nie dlatego że jest lepszy/gorszy od maka/windowsa. Jest lepszy DLA MNIE. Wypróbowałem wszystkie systemy, ten jest DLA MNIE
PS. Nie bez powodu to ajos bazuje na linuxie, a nie na odwrót ;)

@GeDox: iOS nie bazuje na Linuksie xD. Był kiedyś taki plan. Zrobiono wersję bazującą w tym samym czasie na jądrze Darwin i Linux. Wygrał oczywiście Darwin i to na nim wydano pierwszy iOS, co się oczywiście nie zmieniło. Jest on bliźniakiem macOS. Z linuksem nie ma nic wspólnego.
PS. Temat jest o macOS (który też z linuksem
@wierzgontycymbale: Tylko, że linux jest za darmo. Nikomu nie chce się robić idiotoodpornego systemu jak nie będzie i tak na tym zarabiał. Jak ktoś jest za głupi do obsługi lub nie chce mu się uczyć komend w terminalu (mi się nie chce) no to ma windowsa i maca.