Wpis z mikrobloga

Używam od 2 lat garmina fenix 6x pro, na początku biegałem, teraz tylko siłownia. Ale estetycznie już mi nie odpowiada i biorę go tylko na siłownię.
Zmieniłem ostatnio telefon na iphone 14 pro, więc myślę nad sprzedaniem fenixa 6x pro i zakupem apple watch, tak do przetestowania. Za fenixa 6x pro dostanę może koło tysiaka. Więc pewnie drugie tyle bym musiał dołożyć.

Pytanie, jakiej wersji apple watch szukać? Jesteście zadowoleni z tego urządzenia? Do czego jeszcze używacie? Czekać na 9. gen? Wszystkie ciekawostki i fakty mile widziane. Jak ktoś chce sprzedać, to też proszę o kontakt.

#applewatch #apple #ios #garmin #fenix #iphone #smartwatch
  • 21
@PanLodowegoOgrodu: możesz na początek wziąć cokolwiek od powiedzmy gen 6. w górę żeby nie czuć przepaści, ale to zupełnie inne sprzęty. Jak będzie Ci czegoś brakować zmienisz na wyższy, zmiany są naprawdę symboliczne w porównaniu do ilości opcji w sumie. Na 6X ile bateria trzyma, 3 tygodnie? Apple Watch 1 dzień. Przy ultra może 2, ale jeśli wizualnie garmin 6X Ci nie pasuje to ultra też nie będzie. ( ͡°
@PanLodowegoOgrodu: główna różnica między standardowymi a se to aod (wiadomo wielkość ekranu i dodatkowe czujniki, ale tego nie odczujesz na codzień), musisz sobie odpowiedzieć czego potrzebujesz. Ja wziąłem 8 gen, spokojnie wystarcza na cały dzień. A jak ładuje się go chwile przed pójściem spać (w czasie mycia) i chwile po wstaniu to można z nim nawet spać i nie jest to uciążliwe. Przez moment używałem go tak jak Ty planujesz (odkładając
@PanLodowegoOgrodu: jeśli nie masz bardzo drobnego nadgarstka to zdecydowanie 45 mm też na korzyść dla baterii.

Z kolei ja ile razy miałem apple watche always on display wyłączałem. Trochę zjada baterii. Ale fakt, doładowując przy prysznicu czy po treningi jak się ogarniasz itd. nie ma problemu nosić pozostałą część doby.
@PanLodowegoOgrodu: Jeśli telefon leży w domu podłączony do internetu to tak długo, jak apple watch ma dostęp do wifi ma taką funkcjonalność jak cellular. Możesz odbierać połączenia, smsy, dzwonić, korzystać z appek - wszystko. Jak watch jest poza wifi to może to robić tylko z cellular. Tylko e-sim jako dodatkowa karta dla tego samego numeru jest zawsze płatna, kasa rzędu 5-10 zł miesięcznie. Jak rzeczywiście korzystasz z połączenia komórkowego to bateria
@PanLodowegoOgrodu: Najs, niech służy! Ja mam 6tkę praktycznie od premiery (październik 2000). Zrobiłem ten błąd, że zacząłem w nim pływać i się odkleił ekran po jakimś czasie. Uznali mi gwarancje i wymienili na nowy (zegarka nie naprawiają tylko wymieniają zawsze) i do tej pory używam ale nie w wodzie xD