Wpis z mikrobloga

Złożenie wypowiedzenia przez znalezieniem nowej pracy, robił ktoś tak? Zalowaliscie potem?
#pracbaza #korposwiat

Złożenie wypowiedzenia przed znalezieniem nowej pracy

  • Robiłem i żałuję 16.2% (24)
  • Robiłem i nie żałuję 35.1% (52)
  • Nie robiłem tak 48.6% (72)

Oddanych głosów: 148

  • 11
@Malenaa wraz z narzeczoną wzięliśmy kredyt hipoteczny i zwolniliśmy się z pracy jednocześnie nie mając nic nagranego. Ale oczywiście chęci do pracy były wiec 3 tygodnie później mieścimy prace w okolicy za więcej $$ No i dużo lepszą, bez toxic atmosfery
  • 0
@stanley88: no właśnie to jest to ryzyko, ja też szukam w miarę intensywnie, ale raczej średnio z odzewem. Z jednej strony mam już dosyć tej roboty a z drugiej nie chcę takiej sytuacji, że kończę obecna pracę w czerwcu, i potem pod koniec lipca się okazuje, że nadal nic nie znalazlem
@Malenaa: ja nie wybrałem tak, bo prostu otrzymałem wypowiedzenie. Nauczony doświadczeniem z szukaniem pracy rok wcześniej i posiadając oszczędności, w ogóle się na początku nie spinałem, ale kiedy kończył się drugi miesiąc a ja dalej nie miałem propozycji, stwierdziłem że nie jest tak kolorowo jak mi się zdawało.
Ostatecznie, 3,5 miesiąca minęło zanim zacząłem nową pracę i na trochę gorszych warunkach finansowych (doszedłem do wniosku, że byłem wcześniej opłacany powyżej kwalifikacji
@Malenaa: Nie żałuję z dwóch względów:
1.Miałem sporą poduszkę finansową, mógłbym i rok nie pracować.
2.Poprzednia praca już mnie wykańczała psychicznie, wolałem uszczuplić trochę oszczędności niż nadal się tam męczyć.

Ostatecznie po 1,5 miesiąca znalazłem ciekawsze zajęcie w kompletnie innej branży, no ale mieszkałem wtedy w UK.