Wpis z mikrobloga

Rama i jej nowy produkt

Tłumaczenie firmy (dyrektora ds. korporacyjnych i komunikacji, Sebastiana Tołwińskiego) jest jeszcze śmieszniejsze niż to opakowanie:

"W nadesłanej do redakcji Wirtualnemedia.pl korespondencji podkreśla on, że "nowy, rewolucyjny produkt firmy Upfield jest zgodny z przepisami dotyczącymi oznakowania żywności". Zaznacza też, że jego nazwa to „79% tłuszcz do smarowania".

Nowa „Rama" firmy Upfield nie jest więc ani masłem, ani margaryną. To rewolucyjna kategoria żywności roślinnej, która smakiem zaskoczy wszystkich - podkreśla Sebastian Tołwiński.

Nie używamy słowa „masło" - na opakowaniu widnieje grafika z listkiem w środku, aby bezpośrednio nawiązać do roślinnej natury „Ramy". Dodatkowo, na opakowaniu znajduje się wyraźne, żółte oznaczenie „Vegan", na którym powtórzony jest zielony symbol roślinny oraz napis „Roślinne naturalne składniki" pisany wielkimi literami. Nasz nowy produkt zawiera także nazwę roślinnej marki – „Rama"- i sposób użycia. Nie nazywamy go nabiałowym - zaznacza Sebastian Tołwiński."

#afera #oszukujo #jedzenie
@ROCCO1
JaTuTylkoNaMoment - Rama i jej nowy produkt

Tłumaczenie firmy (dyrektora ds. korpora...

źródło: ramauzywajjakmaslo-655

Pobierz
  • 32
@JaTuTylkoNaMoment: #!$%@? przez to takie zmylanie ile razy w sklepie probowali komus wcisnac taka margaryne jak ktos poprosil o maslo. Jak ktos ogarniety to przeczyta opakowanie, a jak nie to kupi. Teraz prawie wszystkie sklepy sa samoobslugowe wiec nie jest sie zdanym na laske obslugi, ale i tak to gowno bedzie lezalo kolo masel i bedzie najtansze i sporo ludzi da sie nabrac.

A najgorzej w sanatoriach gdzie zawsze jest margaryna
@smallboobslover: margaryna jest tansza w produkcji i tyle

Ja i tak całe życie jadę na Delmie. Nie widzę żadnej różnicy w stosunku do jakiegoś masła, prócz takiej, że na chłodnym to masło zamarza i nie da się używać.


Tez zalezy od tego czego uzywasz. Ja na przyklad zwyklej margaryny czy niektorych roslinnych specyfikow do smarowania nie zdzierze bo sa ohydne, ale np. takie finnu ktore jest mieszanka masla z olejem to
@JaTuTylkoNaMoment: Ale że o co chodzi?
Przeczytanie hasła "Używaj jak", które jest napisane praktycznie w takim samym rozmiarze jak "Masło" i to w jednym ciągu jako jedno zdanie, nie wymaga chyba wielkich zdolności dedukcji. Ktoś, kto tego nie ogarnie, jedząc kanapke też najprawdopodobniej nie zauważy różnicy xD
Już nawet nie wspominając o tym, że marka Rama to od zawsze produkowała zamienniki masła i wie o tym chyba każdy Polak.
@tomaszk158: chodzi o to, że margaryna to syf, są kraje gdzie jest w ogóle zakazana. Świadomość ludzi rośnie i coraz mniej ludzi kupuje margarynę, więc jej producenci podszywają się pod zdrowsze i droższe masło.

W grafice masz coś takiego jak hierarchia, badania potwierdzają, że 90% ludzi czyta tylko ten największy, najgrubszy napis, a producenci i sklepy używają tego by wprowadzać ludzi w błąd.

Nazywanie margaryny masłem jest nielegalne (lub umieszczenie napisu