Wpis z mikrobloga

Amerykanie mordowali się z Anglikami, Francuzi z Niemcami, Portugalczycy z Hiszpanami, Irlandczycy z Anglikami, Szwedzi z Litwinami, Węgrzy z Rumunami, Austriacy z Czechami a Japończycy z Amerykanami i jakoś się wszyscy ze sobą dogadują natomiast Rosjanie myślą, że nagle jak przypomną o mordowaniu się Ukraińców z Polakami to rozpadnie się NATO i Polska wstrzyma dostawy broni by nie #!$%@?ć kacapa okupanta co grozi także Polsce. Skąd w ogóle ten pomysł by przy każdej transzy pomocowej lub po każdej większej wtopie tej kupy gówna zwanej armią federacji r0syjskiej #!$%@?ć internet Wołyniem? Przecież z każdym kolejnym wysrywem w tym temacie każdego ten jakby nie patrzeć ważny i niezakończony temat przestaje elektryzować. Czy onuce i inne kacapy nie mogą pojąć, że doszliśmy do etapu gdzie nie ma już odwrotu i zachód będzie ich wybijał od teraz do ostatniego żywego? Za duże pieniądze poszły by się teraz wycofać i bredzić o pokoju. Ludzie za dużo zainwestowali by przestać orać okupanta. Po co to tak spamować? #ukraina
  • 83
@eeehhh Nie wszystkie chyba.
Niemniej jesli chodzi o Ukraine, to zwykli Ukraincy nawet nie maja tej swiadomosci historycznej bo ich podręczniki w ogole o tym nie mowią.
Mam w pracy goscia z Ukrainy i mowi ze dopiero u nas sie dowiedzial tej historii.
My z resztą tez nie piszemy o zlych polakach, a jak ktos wyciąga na swiatlo sloneczne nasze grzechy to prawica czy jakies pro-pisowskie srodowiska dostaja piany na ryju.
Wyobraz
@R2D2_z_Sosnowca: Nie wiem czemu porównujesz to do sytuacji w których normalne państwa prowadziły wojny w obie strony, a nie do zbrodni ludobójstwa. Zapytaj Kurdów/Ormian o stosunek do Turków, Żydów o stosunek do Gojów, Palestyńczyków do Żydów, Murzynów do Białych albo Chińczyków/Koreańczyków do Japończyków lepiej.
Dopóki nie padną na twarz i nie zdemontują ostatniej tabliczki upamiętniających morderców Polaków niech walą się na cyce, bo na gloryfikowanie morderców to jest miejsce w ruskim
frutson - @R2D2zSosnowca: Nie wiem czemu porównujesz to do sytuacji w których normaln...
to niech przeprosi i ruskim onucom się skończy paliwo


@11262: tak tak, na pewno to skończy temat XD bo wcale nie wymyślą innego tematu którym można wsadzać kij w szprychy XD mamy 10 milionów Ukraincow teraz w Polsce, zawsze któryś coś #!$%@? i będzie grzane. I tak jak ktos tu ładnie napisał: wykopki dadzą się rozegrać jak dzieci.

Jakos dziwnym trafem o Wołyniu mówi się dopiero od 2014 XD wcześniej między
@loczyn:

Nie wszystkie chyba.


Wszystkie. Dlatego zachód jest dziś tym czym jest - scalony, współpracujący i idący jedną drogą.

Ukraincy nawet nie maja tej swiadomosci historycznej bo ich podręczniki w ogole o tym nie mowią.


I dlatego wszystkie dzieci w szkołąch śpiewają ''Baćko nasz Bandera, Ukraina maty, my za Ukrainu bydem wojowaty' ?

Mam w pracy goscia z Ukrainy i mowi ze dopiero u nas sie dowiedzial tej historii.


Oni doskonale
@R2D2_z_Sosnowca To nie jest akurat zły pomysł onuc. Polska polityka zagraniczna to aktualnie kosa ze wszystkimi. Do tego od lat jest moda na rewizjonizm historyczny, politykę historyczną, itd. Więc jest do kogo mówić.

A z drugiej strony, Ukraińcy nigdy tego nie zrobią, bo to ich mit założycielski. Polscy panowie gnębili ukraińskich chłopów, aż przyszedł dobry pan Bandera i Szuchewycz i zapanowała sprawiedliwość. Żeleński nie wyjdzie i nie nazwie ludobójstwa po imieniu, bo
@11262: nie znam się, ale się wypowiem: czy myślisz, że to taka prosta sprawa, powiedzieć przepraszam i już? Wszyscy Polacy odgniewani? Gdzie jakieś ekshumację, dane, odszkodowania? Przecież to są lata badań/dyskusji/negocjacji. Z tego co pamiętam, to władze Ukrainy wyraziły chęć wyjaśnienia, więc imo procedura się zaczęła (zatrzymana z oczywistych względów).

@R2D2_z_Sosnowca PiS jak najbardziej wie, no ale co ma zrobić? Jak będą naciskać na wyjaśnienie sytuacji, to zamkną sobie łatwą furtkę
@isomalta: Akurat powiedzieć słowo przepraszam bardzo łatwo i nie trzeba do tego wiele. To dobry start, ale jeśli Ukraiński przywódca nie może się odważyć na taki krok, to niech się nie dziwią, że bedzie im Wołyń wypominany jeszcze długieeee długieeee lata, sami sobie kręcą bat. Najlepiej schować głowę w piasek i się nie odzywać jak ukraiński PAN nam szcza na głowę.
@R2D2_z_Sosnowca: Spamują i będą tym spamować, nie ważne co się dzieje. I jeszcze w każdym znalezisku, podsycają emocje, czasami widać te same nicki. Płatne trole z polski, albo z ru, mają po prostu swoje wytyczne. Dla nich ważne jest aby było głośno i podsycać emocje, nie tylko w znaleziskach wojennych ale też politycznych. Generalnie, na mnie to nie działa, zawszę skipuje i ignoruję ich komentarze, a piszę ten komentarz po to
@11262 no nie, tak nie wygląda proces, nie ważne jak bardzo nasze romantyczne podejście tego wymaga.

No ale powiedzmy mówią przepraszam, no i co dalej, nic? Ja jednak myślę że ruska propaganda dalej będzie grzać temat (jak, to nie podpowiem ;)) I jak ma powiedzieć to przepraszam, na wizycie w Polsce? Na jakimś szczycie? Może na Twitterze? Czy może jak nasi pojadą na Ukrainę? W jaki sposób byłabyś usatysfakcjonowana? Bo widzisz, czytając