Wpis z mikrobloga

@exenito Leg press, hack Squat, uginania nóg, Bułgary, Martwy sumo, good morning, hipthrust.
Też mam problem, a raczej miałem problem z ledzwiami - ostra dyskopatia.
Przysiad i martwy nie są koniecznymi ćwiczeniami pod hipertrofie, ale pomogą kręgosłupowi.
Wzmocnij przede wszystkim pośladek i brzuch, większość pracy przy staniu prosto przejmuje prostownik i czworogłowe uda, przez co Cię boli.
@exenito: Jeżeli zależy Ci na hipertrofi, to może Hack squaty lub jakieś wypychania na maszynie + żurawie/przyciąganie nóg na piłce/uginane nóg na czwórki.

W międzyczasie praca nad plecami.
@exenito Jak silny jesteś? Plecy bardzo mozliwe, ze mogą Cie boleć przez slaby tylną taśme i brzuch. A jesli bedziesz katował czworki, a tylna taśma będzie nie uzywana, to problem tylko sie poglebi w długotrwałym odcinku czasowym
@exenito: może trzeba dostosować technikę. Ja po ciągach miałem tak spięte prostowniki że ledwo chodziłem. Zacząłem schodzić niżej dupą i angażować z dołu bardziej nogi i problem zniknął.
@DywanTv: Potwierdzam, za pierwszym razem jak robiłem martwy to plecy przez miesiąc mnie bolały, że ledwo wstać z łóżka mogłem, teraz już się przyzwyczaiłem i sztanga robi brrrrr ( ͡° ͜ʖ ͡°)