Wpis z mikrobloga

  • 1
@gagarin_kosmonauta: co prawda głównie przestrzegają jak się czyta że tylko większa zewnętrzna, ale jak wiesz jakie warunki muszą być zapewnione w wędzarni, jak peklowac,ociekac i osuszać to masz w pełni powtarzalny sposób i pewność wyrobu za każdym razem. Do tego 4 termometry do wbicia przy podpiekaniu i masz za każdym razem powtarzalność. Mam możliwość na działce, ale tutaj w pełni kontroluję warunki
aa-aa - @gagarin_kosmonauta: co prawda głównie przestrzegają jak się czyta że tylko w...

źródło: IMG_20230519_144701

Pobierz
  • 1
@gagarin_kosmonauta: płaciłem niecałe 5 stów w tamtym roku i od marca tamtego roku nie jem kupnych wędlin w ogóle. A no i zrębki dokupujesz tylko- 13 zł paczka zrębek mi starczy na 5-6 wędzeń. A nauczyć się tego może każdy, wedlinydomowe.pl - od zera można się nauczyć
Dodam, że wychodzi znacznie, znacznie taniej niż by miało się kupować wyroby podobnej jakości
@aa-aa: sklepowe wędliny to porażka totalna. Zresztą samo mięso też. Mój znajomy wędzi kilka razy w roku. Boże Narodzenie, Wielkanoc, Boże Ciało itp. Kiełbasa 45zl za kilo. Muszę pomyśleć nad takim sprzętem. 5 stówek w sumie nie pieniądze jeśli kiełbasy jednorazowo od niego kupuje po 15-20 kg ;D
  • 1
https://allegro.pl/oferta/wedzarnia-domowa-na-kuchenke-na-gaz-w-garnku-5kg-12467058948?bi_s=ads&bi_m=listing:mobile:query&bi_c=YjAwMWY2ZmItZTRmMS00NmE1LTgwNTEtYTlhMWI2NDA3NjAzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=337d599e-246f-44ff-821d-5d48ccd8775e

397 zł, 4 stówki :D ja płaciłem 5, przelicz sobie mięso u mnie mniej więcej 17 zł kg szynka np. wydajność około 85% na oko, rachunek jest prosty. I swoje! A czasem w mięsnym robią promocje na mięso i za 12 zł kg np kupisz kilo surowca
  • 1
@gagarin_kosmonauta:
No tutaj jedyny minus że ograniczona pojemność. Na jeden wsad wchodzi 8 kielbas, ja każdy wsad kiełbas cienkich wędzę 2 krotnym wsadem zrębek po 9 gram, 30 minut X2 + podpiekanie kiełbasy gdzieś 15 minut. Przed wędzeniem musisz ją też osuszyć, kiełbasa schnie góra pół godziny- mi 15 minut. Masz 2x 30 minut + 15 i 15= średnio 90 minut na wsad, możesz mniej uwedzic, możesz bardziej, a możesz jednym
  • 1
@gagarin_kosmonauta: acha i od razu weź sobie zrębki, frakcja 2 mm, muszą być drobne, żeby w niezbyt wysokiej temperaturze zaczynały się tlić, buk- olcha 2 mm używam, jest jeszcze 2 mm czereśnia, miałem grubszą wiśnię co ją ciachałem na mniejsze kawałeczki, dojdziesz sobie sam jaki smak najlepszy. Weź sobie też chociaż jeden termometr taki
https://allegro.pl/oferta/termometr-do-pieczenia-gotowania-szynkowaru-100601-7937322126
taki termometr wbijasz w wyrób żeby pilnować temperatury, ja mam takie 4 i wbijam żeby dokładnie