Wpis z mikrobloga

trzeba sie postarac, zeby byc biednym w tym kraju. Dziewczyna, ktora u mnie sprzata za 6h ma 200zl. U mnie jest raz w tygodniu. Wiec przez miesiac ma te 4-4.5k (na czarno).


@notBart: ale wiesz, że jest 2023? Dziewczyna za ciężką fizyczną tyrkę ma 4,5k bez ubezpieczenia i emerytury, wystarczy, że jej byle co wyskoczy i lekarz od 200 zł do nieskończoności, na wynajem pewnie wydaje połowę, a Ty mówisz, że
  • 0
@herbatananoc: Znam taka biedną nauczycielkę angielskiego. Oficjalnie 4k brutto + 8k na czarno na korepetycjach. Wychodzi jej niecałe 40 godzin pracy w tygodniu (18 w szkole + 20 na korepetycjach).
@DrCieplak Ja? Temat majątku jest skomplikowany. Sam zakres 30-40 też z dupy. W wieku 30 lat mało kto rozwinął karierę, rodzice i dziadkowie żyją, więc spadek żaden nie wpadł.
40-50 - tam myślę, że sporo osób ma majątek netto 1 mln+ bo hipoteka spłacona, jakiś spadek.

@DrCieplak
Reasumując. Jeśli w wieku 30 lat nie masz zbyt dużego majątku to warto zakasać rękawy i wziąć się do nauki czy pracy. Jednak dalej masz
@DrCieplak: ale a propos czego to, myślisz, że sprzątaczka po nocach udziela korków z angielskiego czy co? Mówię tylko, że przykład harującej sprzątaczki zarabiającej 4,5k na czarno nie jest przykładem na to, że w Polsce pracując nie da się być biednym, ale na coś przeciwnego.

To dlatego ludzie sa biedni - nie chce im sie robic


@notBart: ta sprzątaczka jest biedna, bo nie chce jej się robić 12h na