Wpis z mikrobloga

nie jestem kibicem city, ale śmieszą mnie te ciągłe komentarze, że to klub bez historii, że szejki, że petrodolary, że to nie jest prawdziwy klub. zawsze wtedy mam przed oczami węgrów, którzy mówią, że słowacy to nie jest prawdziwy naród XD myślicie że za 50/100 lat nadal będzie takie gadanie o klubie bez historii? za kilka dekad ludzie nadal będą pykać w piłeczke, ale wciąż znajdą się jacyś kibice z dziada pradziada, którzy będą biadolić, że któryś klub jest jakoś esencjalnie gorszy bo został założony kilka lat później albo przejęty przez kapitał z danego kraju. prawda jest taka, że piłką rządzi dzisiaj duża kasa i wszystkie duże kluby ją mają. również te z tradycją, takie jak manchester united, w który pompowane są akurat dolary amerykańskie, ale do nich się nikt nie przywala, chociaż wydają na transfery więcej od city, ale o tym lepsza nie mówić ( ͡° ͜ʖ ͡°) i ja też na przykład nie przepadam za takim psg, ale city przynajmniej ma jakąś filozofię, budują od lat zgrany zespół, który się miło ogląda, a nie NAKUPUJMY PARE GWIAZDEK MOŻE CO WYJDZIE jak w paryżu. dzisiejsza piłka nożna wiele zyskuje dzięki takiej drużynie jak city i dla samego widowiska to wole oglądać ten sztuczny klubik bez historii niż na przykład wczorajsze włoskie legendy. piłka nożna to sport i rozrywka, i ma się to super oglądać, a nie licytować na to kto wcześniej założył swój klub czy coś tam
#mecz
xamoxx - nie jestem kibicem city, ale śmieszą mnie te ciągłe komentarze, że to klub b...

źródło: mancity

Pobierz
  • 29
tez mnie to #!$%@? XD czelsi wydaje 500mln w zimowe okienko i sleep, city kupi obronce za 40mln - P E T R O D O L A R Y


@lubiepicherbatke: Ziom, przecież Chelsea też było nielubiane za to, że stali się nową potęgą tylko dlatego, że przyszedł pan rusek z torbą pieniędzy. Ale to było 20 lat temu to wielu tu może nie pamiętać ( ͡° ͜ʖ ͡