Wpis z mikrobloga

Czy znając niemiecki na poziomie B1/B2, mając zaświadczenie o zatrudnieniu 2-3 lata jako elektryk w PL można być prawie pewnym, że dostane pracę u niemieckiego/szwajcarskiego pracodawcy, najlepiej w jakiejś malej firmie, z umową o pracę gdzie wynagrodzenie to nie będzie najniższa krajowa + premia. Zależy mi na wynajęciu kawalerki, utrzymaniu obecnego używanego samochodu i ogólnie utrzymaniu się bez problemu, spokoju, braku pośpiechu. Chodzi o życie samemu. Zastanawiam się, czy warto zapisać się do szkoły językowej, zainwestować czas i pieniądze.

#emigracja #emigrujzwykopem #praca #niemcy
#pytanie
  • 7
Czy znając niemiecki na poziomie B1/B2, mając zaświadczenie o zatrudnieniu 2-3 lata jako elektryk w PL można być prawie pewnym, że dostane pracę u niemieckiego/szwajcarskiego pracodawcy


@drzewostan: można. Języka możesz douczać się już w międzyczasie, jeśli na chwilę obecną jesteś w stanie się w miarę sensownie komunikować.
@drzewostan: nie dawno, przechodziłem proces rekrutacyjny w #niemcy, małe firmy czy agencji wystarczy oczywiście jak niemiecki ogarniasz na b1 + słownictwo zawodowe. Większe firmy wymagają edukacji (i to nie zawodówka tylko szkoła średnia skończona, nie wiem czy #cech wystarczy).

Z niemieckim na poziomie a1 dostałem stawkę 18€ brutto, z podniesieniem do 20€ po 6 miesiącach jak niemiecki będzie na b1+ słownictwo.

Więc na minimalnej na pewno nie będziesz z językiem
wynagrodzenie to nie będzie najniższa krajowa + premia.


@drzewostan: To nie ten kraj. Jak ktos Ci to zaproponuje to na 99% januszex/helmutex i szkoda nawet czasu na rozmowe. Ale nigdy sie z taka sytuacja nie spotkalem.
Minimalna w tej branzy tez nie wchodzi nawet w gre.
Czy warto robic szkole jezykowa? Mam pewne watpliwosci. Pamietaj ze zrownaja tam poziom do poziomu najgorszego uczestnika.
Mysle ze warto zainwestowac w lekcje indywidualne, sam