Wpis z mikrobloga

@Ushguli:
1. Austria
2. Zadowolony. Nie wracam
3. Plusy: przyroda, zimą narty w alpach co weekend, świeże powietrze cały rok, uprzejmi ludzie, wszystko to spokojne i bez spinki, także w pracy, łatwy dostęp do służby zdrowia, porządek, tanie austostrady i świetnie działające koleje.
Minusy: to nie jest niemiecki czym oni tu mówią. może kiedyś stał przez chwilę obok, ale gdzieś #!$%@? polazł; komunikacja, a przez to integracja z lokalsami jest więc
@PiotrFr: Nie przeszkadza ci że tak samo jak w domu murzyństwo z Gujany Francuskiej podpala Francję pod byle pretekstem mówiąc, że to protest?
Francja fajna ale zaraz będzie trzeba myśleć o murze by się od niej ogrodzić
@Ushguli: Na vikopie idealizuje się emigrację i każdy inny kraj niż Polska, więc nie oczekuj tutaj narzekania na emigracje, tym bardziej od osób co żyją w innym kraju. Oczywiście - zapewne i są tacy dla których wyjazd to był strzał w "10", niemniej jednak jak dla mnie nie wszystko jest takie kolorowe - każdy kraj ma swoje plusy i minusy, a emigracja to prócz szansy także wiele problemów do pokonania (nie
@Kroledyp:

murzyństwo

Ja tam widzę nierobów wszelkiej maści

z Gujany Francuskiej

Akurat stamtąd jakby wszyscy przyjechali to nikt by nie zauważył

Nie przeszkadza ci

Nie mieszkam w Paryżu, więc nie jest to mój życiowy problem. A co do przeszkadzania, to mi w odróżnieniu od wykopków nie przeszkadza, że dostaną pałą ci zadymiarze.
Nie wiem dlaczego zawsze ktoś próbuje mi coś udowodnić
@PiotrFr: nie za bardzo rozumiem o co chodzi ci z tym udawadnianiem, zapytałem ino, odpowiedziałeś i git
to ciekawe, myślałem że tam ich jest od #!$%@?, widocznie się myliłem
oglądałem kiedyś dokument o Gujanie i oni tam też lubią ogniska robić
@Kroledyp: Gujana ma 300 tys mieszkańców a więc 2x mniej niż Luksemburg. Czarni we Francji pochodzą z Afryki.

nie za bardzo rozumiem o co chodzi ci z tym udawadnianiem

Chodzi mi o to, że zawsze ktoś mi wyskoczy z jakimiś argumentami (często wziętymi z wykopu) próbując mi przedstawić jak wygląda moje życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do zadymiarzy, to są tam wszyscy, #!$%@?ć ich ile
@Kroledyp: a nie, przepraszam. Jest jedna rzecz.
Denerwuje mnie, że w tym kraju co jakiś czas dochodzą do władzy socjaliści. Za mojej "kadencji" był Sarkozy, było dobrze, później przyszedł Hollande i wszystko zawalił. Teraz Macron dużo dobrego zrobił ale obawiam się, że po nim może ktoś przyjść.
W ogóle jak nie znasz dobrze historii francuskiej polityki odpal sobie jakiś Vgraphs z PKB tak np od 1960, zapisz kiedy spadało i później
@Bertoos: pytanie co to znaczy obiektywnym.
Nie trawię Le Pen ani trochę. Ciągle mówi co innego (zależy co dziś należałoby powiedzieć), w ogóle to taki Kaczyński, od dekad w polityce, tyle że ciągle przegrywa.
W ogóle daleko mi do skrajnej prawicy.
Btw teraz to jest Zjednoczenie Narodowe.
@PiotrFr: Obiektywnie to znaczy, że bez emocji. Np. Konfederacja nie popiera rozdawnictwa socjalnego, mówi sporo o sprawach gospodarczych, często z sensem. Z drugiej strony, często ma #!$%@? poglądy społeczne, archaiczne. Do tego ich poglądy dotyczące spraw bieżących i polityki zagranicznej są kompletnym przeciwieństwem wszystkich innych na scenie politycznej np. w sprawie UA. A jeżeli akurat mają rację jak przy obostrzeniach covidowych i obowiązku szczepień to wpadają przy tym w środowiska skrajnie
@Bertoos:

Obiektywnie to znaczy, że bez emocji.

Wiem, co to znaczy. Chodziło mi o to, czy po prostu ich przestawić czy co? O Le Pen to wszyscy wiedzą jak jest, do niedawna otwarcie popierała Putina i rozbiór Ukrainy. Teraz się wykręca. Pomysłów to ona nie ma za bardzo ciekawych. Sama ostania kampania to był festiwal obietnic rozdawnictwa.
Niby ma problemy z imigracją, ale przeszkadza jej bardziej ta z UE. Z drugiej
O, o coś takiego mi chodziło. Insiderskie info. W Polsce, o Le Pen dowiesz się że jest albo kultowa albo #!$%@? zależnie od medium.


@Bertoos: Zle do tego podchodzisz.
Sam fakt, ze mieszkasz w jakims kraju nie oznacza, ze masz "insiderskie info". Powiedzialbym nawet ze czesto wiesz mniej, bo na prasę wpływaja lokalne grupy interesów. Jak chesz miec pelny obraz trzeba czytac wszystko, a potem wszytko samemu weryfikowac.

Dodatkowo nie ma
odpowiedziec obiektywnie?


@Dentka7: da się na to odpowiedzieć obiektywnie.
Istnieje pewna mądrość makiawelistow.
Ja ogólnie nie myślę o pisie jako glupkach. To są #!$%@?, wyposażone.
I obiektywnie to znaczy - że kraj się cały czas rozwija, kwitnie, jest prawidłowo występujące przekazywanie sobie władzy, nie ma korupcji, jest zapewniona wolność, dostęp do wiedzy i tak dalej aż po podbijanie kosmosu. Obiektywnie tzn. ten kraj który najbardziej pozwala "dotknąć gwiazd" swoim obywatelom i
@interpenetrate: No widzisz, to co napisales to nie jest odpowiedz obiektywna tylko Twoja perspektywa / opinia, z która juz ja sie np. w ogole nie zgadzam, a tez uwazam sie za obiektywna osobe. Uwazam ze Polska aktualnie jest jak najbardziej krajem który pozwala dotknac gwiazd swoim obywatelom (porownujac do innych krajów, jestesmy 2 najszybciej rozwijajacym sie krajem na swiecie od 30 lat).

Tak naprawde obiektywne sa tylko liczby.
@Ushguli:
1. Niemcy
2. Tak. Tak.
3. Plusy: Blisko Polski (to znaczy do granicy z Polską mam jakieś 400 km, ale mi chodzi o to, że mieszkam w kraju sąsiednim). Żeby normalnie zarobić wystarczy mieć chęci do pracy i w moim przypadku wykształcenie- tutaj żeby coś mieć wystarczy po prostu pracować, a nie stawać na rzęsach. Bankomaty wypłacają pieniądze w różnych nominałach. Bezpłatne autostrady (w sensie bez bramek, są płatne bo