Wpis z mikrobloga

Siemanko,
chciałbym się poradzić kogoś z większym doświadczeniem. Chciałbym w swoim gravelu wymienić opony, bo obecne semislicki WTB Exposure 700x32C nie za bardzo nadają się do tych szutrów, po których z reguły jeżdżę. Na dodatek ostatni wyjazd do lasu skończył się małym wypadkiem, bo opona nie miała w ogóle przyczepności przy zjeździe na delikatnie wilgotnym podłożu.
Mój wybór padł na TUFO Thundero 700x40C. Wczoraj sprawdzalwm i wydaje mi się, że opony powinny wejść do Marin Gestalt 2020. Teoretycznie to są opony Tubeless Ready i moje obręcze też niby takie są. Wszyscy polecają to rozwiązanie, ale nie jestem jakoś do końca przekonany, zwłaszcza że planuję wymianę roweru w przyszłym roku na coś fajniejszego i najzwyczajniej w świecie szkoda mi kasy na projekt bez większej przyszłości.

Do meritum. Moje pytania są takie, czy ten nowy setup ma sens, czy ciężko to samemu wymienić, czy pomimo relatywnie krótkiego czasu do wymiany roweru opłaca się inwestować w Tubeless?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
#rower
  • 11
@danielinho nie słuchaj tego z 1 komentarza. Wtb które masz aktualnie to semislick wąski jak na gravela.
Nie zamleczaj ale kup pożądne opony jakimi są Tufo Thundero. Będzie wygodniej będzie bezpieczniej i będziesz łapać mniej kapci.

zaraz się tu odezwą pewnie Mirki co na oponie szosowej jeżdżą ujeby. Co kto lubi ale nie po to na rynku są opony 40c z bieżnikiem by ich nie używać.
@danielinho tubeless jest spoko, bo unikasz większości przebić i możesz latać na niższym ciśnieniu bez obaw o snejki. Często jeżdżę na oponach 40 z ciśnieniem 2 barów i czuję się jakbym leciał na chmurce :3 może odkryjesz ten rower na nowo

A czy warto i się opłaca to ciężko powiedzieć - nie wiemy ile to dla Ciebie "dużo pieniędzy". Jak już tylko dorzynasz i gruzujesz ten rower to pewnie nie
  • 0
@trzyes
dzięki za informacje. Jeszcze się zastanowię nad tym zalewaniem mlekiem. Może nie tyle gruzuje ten rower, ale wymieniam tylko to, co ewentualnie mogę w łatwy sposób przed przyszłym sezonem wymontować z tego roweru i przełożyć do nowego.
@Kamokamo zdaję sobie sprawę z tego, że ten rower nigdy nie będzie tak szybki jak szosa, ani w terenie tak dobry jak MTB. Jeżdżę bez spiny i nie chcę się zastanawiać czy mój rower
  • 0
@klefonafide dzięki wielkie! Coś czuję, że będzie z tym zabawy co nie miara;) dobrze, że serwis rowerowy mam niedaleko od chaty, więc jak coś pójdzie krzywo to zgłoszę się do specjalistów.