Wpis z mikrobloga

Ostatnio mam kompleksy na punkcie mojego ciała i zaczyna mnie to dobijać(najbardziej chodzi o ręce mam wrażenie że są jak patyki xd). Jeszcze parę lat temu byłem ulancem schudłem około 10 kilogramów i mój wygląd się polepszył, ale teraz z kolei czuje się za chudy i mało męski.

Nie robiłem badań, ale wydaje mi się że mam bardzo mało masy mięśniowej można określić moje ciało jako skinnyfat, ale nie do końca myślę że np. nogi mam w miarę spoko bo dużo chodzę.

Czasami aż wstydzę się nosić niektórych ubrań ogólnie lubię luźne spodnie i bluzki ale czuję się wtedy jak szkielet w worku XDD a jak noszę przylegające ciuchy to też nie czuje się do końca komfortowo.

Wiem że sprawa jest dość prosta - wystarczy iść na siłkę i robić masę lub rekompozycję, ale mi się na maksa nie chcę ogólnie jestem leniwy i nie jestem zbytnio fanem sportu czy ten ćwiczeń, czasami się trochę zmuszam i robię jakieś ćwiczenia w domu ale nie widzę zbytnio efektów (pewnie źle robię ćwiczenia i ogólnie nie ogarniam XDD)

Dodam że ważę 76kg i mam jakoś 184cm wzrostu.
Nie wiem, czy nie oceniam się zbyt surowo. Na pewno moja sylwetka nie jest idealna, ale może to przypadek bigoreksji ( ͡° ͡°)

#przegryw #looksmaxing #silownia #kalistenika #sport #dieta #chudy #bekazgrubasow #depresja #nerwica #asperger #zalesie #rozwojosobisty #blackpill #redpill
  • 22
@Jkl777: 182/69kg obecnie, w ciągu miesiąca spadek z 75kg przez #nerwica ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc nie czuj się jak patyk bo pewnie masz po prostu złudne wyobrażenie Ciebie

a co do ciuchów, to raczej w luźnych wygląda się potężniej niż w obcisłych i ja też taką taktykę stosuje
@GhostTrick: ogólnie to tak, ale właśnie coś próbuje zmienić robię kalistenike w domu ale dopiero zaczynam ogarniać temat. Co do diety to jest lepiej, nie mam jakiś problemów ze zmiana nawyków żywieniowych. Niestety moja rodzina niezbyt wspiera mnie w tego typu sprawach gdybym powiedział rodzicom lub komukolwiek że chce iść na dietę lub zobaczyliby że ćwiczę to nasłuchałbym się takiego #!$%@? że głowa mała. Do tego dochodzą zajebiste obiadki typu naleśniki
@Jkl777:

(mam niecałe 18 lat)


chłopie, Ty jeszcze niedorozwinięty jesteś (w sensie, że jesteś w trakcie rozrostu bo jesteś młody) a Ty już przeżywasz jakieś sylwetki - za dużo instagrama mordo

skoro Ci się nie chce to masz co chcesz XD
ale mi się na maksa nie chcę ogólnie jestem leniwy i nie jestem zbytnio fanem sportu czy ten ćwiczeń, czasami się trochę zmuszam i robię jakieś ćwiczenia w domu ale nie widzę zbytnio efektów (pewnie źle robię ćwiczenia i ogólnie nie ogarniam XDD)


@Jkl777: Musiałoby ci się chociaż chcieć ;) Bo zrobienie sylwetki to nie kwestia pójścia kilka razy na siłkę, tylko ćwiczenia 3-5x w tygodniu przez kilka lat. Musi się
@Mokin12: No właśnie bardzo często porównuje się do innych mężczyzn, nawet tych napotkanych na ulicy.
Staram się pokonać moje lenistwo czasami porobie pompki lub zamiast iść to biegam. Nie wiem jak się w ogóle do tego zabrać, a w rodzinie też nie mam dobrych wzorców. Nie chce zwalać odpowiedzialności na innych, ale to żadne ułatwienie jak rodzina nie daje wsparcia a nawet odradza mi zmiany mojego ciała. Wielu ćwiczeń nie potrafię
@Jkl777: Nogi od chodzenia nie rosną, pewnie są ulane. A jak masz problem z chudymi łapami idziesz na siłkę, ale robisz wszystko, a nie tylko łapy. Nogi i dupę też, to na starość nie będziesz narzekał na bóle.
Piszesz jednak, że Ci się nie chce. To znaczy, że nie masz problemu z łapami, bo gdybyś miał to nie byłoby wymówek.
No właśnie bardzo często porównuje się do innych mężczyzn, nawet tych napotkanych na ulicy.


@Jkl777: Na taki mental do porównywania się, to może pomóc:
- wdzięczność za to co masz, jak się łapiesz na porównywaniu, to przypominaj sobie co masz
- inwestowanie w siebie. ok, każdy dostał inne karty od życia, ale ty rozwijasz te które masz

właśnie to mój największy problem brak motywacji


Brak motywacji może wynikać też z nierealistycznych
@GhostTrick: a jak myślisz w domu dam radę zrobić jakieś postępy? Też się zastanawiam nad dieta nie wiem czy robić masę bo w sumie to mam dość sporo tkanki tłuszczowej i nie wiem ile powinien trwać taki trening domowy k jakie ćwiczenia się najlepsze. Resztę aspektów w miarę ogarniam chociaż nie chce mi się liczyć kalorii XD (Wiem jestem w #!$%@? leniwy)
@Jkl777: Masz chociaż drążek do podciągania?
Oczywiście, że można w domu robić postępy. Tylko trzeba determinacji i systematyczności.
Jeśli ci jej brak, jakieś zajęcia sportowe w grupie mogłyby cię rozruszać. Poznałbyś kolegów, którzy są podjarani trenowaniem i miałbyś odskocznię od rodziców, którzy nie prowadzą aktywnego trybu życia i nie widzą sensu.
@Jkl777 z doświadczenia wiem, że w domu jest jeszcze trudniej się zebrać do ćwiczeń niż na siłowni, a nawet jak się zbierzesz, to trudno byłoby zrobić tak efektywny trening, zwłaszcza, że z tego co piszesz, przydałby Ci się trening bardziej na siłę. Jak bardzo chcesz w domu to kup sobie chociaż hantle, drążek i poręcze do dipow i #!$%@?.
Wpis Twój jest sprzed 3 tygodni. Ruszyłeś coś?
@Darson666: no niby coś robiłem ale zdarzało mi się pomijać treningi. Ostatnio myślę żeby jednak iść na tą siłownię ( wiem że będzie ciężko bo jak już wspominałem to nie lubię zbytnio sportu xd chociaż wydany hajs na karnet może mnie zmotywuje)
@Jkl777 idz mireczku, nie pożałujesz trust me. Znajdź sobie na początek fajnego trenera z którym ułożysz plan a potem już sam sobie lataj. Ewentualnie jak chcesz to mogę Ci udostępnić mój plan, FBW bardzo fajny na pierwsze miesiące