Wpis z mikrobloga

#manga
Hej, szukam jakiegoś fajnego polecenia mangi w takim mocniejszym stylu. Sam w sumie nie wiem od czego zacząć, z jednej strony zacząłbym może od mang, które już znam od strony anime - demon slayer, chainsaw man, ale z drugiej strony jak zacząłem od anime to raczej nie chciałbym czytać i kupować mangi od początku, być może jak skończy się sezon 3 demonslayera to zacznę od tego momentu co się skończyło czytać mangę. Myślałem nad mieczem nieśmiertelnego, akirą albo jujutsu kaisen.
  • 13
@Baron_von_Koch: Eden super polecenie, przyjrzę się tytułowi. W mocniejszym stylu chodzi mi właśnie o mroczniejszy styl. przygnębiający, mocny, brudny itd. Berserka oglądałem stare anime, niestety widzę już problemy z dostępnością starych tomów. FMA oglądałem anime stare i brotherhood więc raczej podziękuję, choć pozycja genialna.
@TwistedFate: Tytuły wydane w Polsce, jak rozumiem? Oprócz Edena masz jeszcze Dorohedoro i Blame. Z tytułów samurajskich oprócz BoTI jest jeszcze Poranek Ściętych Głów (jap. Kubikiri Asa en. Samurai Executioner).
Polecam też 20th Century Boys (inny wydany tytuł Urusawy: Pluto ma być zekranizowany, więc ten można odpuścić).
@TwistedFate: Ja gorąco polecam Blade of Immortal. Manga skończona, więc nie trzeba czekać na kolejne chaptery. Gorzej z dostępnością mangi w polskich sklepach. I nie wiem, czy wszystkie książki wyszły. Ja mam tylko 16 albo 17, a jest ich chyba 22 albo 23.
Do tego WHAT DO YOU WISH FOR WITH THOSE MURKY EYES. Tytuł nowy, tylko 12 chapterów wyszło, a kolejne wychodzę tylko co miesiąc, ale tytuł już
@TwistedFate Tak jak pisali poprzednicy Blame, Eden, Pluto, 20th Century Boys, Poranek ściętych głów.

Z innych tytułów to od autora Blame Rycerze Sidonii (Sidonia no Kishi) i Abara (dostępna tylko z drugiej ręki, bo licencja się skończyła), Monster od Urasawy, Black Lagoon, Shingeki no Kyojin (Atak tytanów).

Może jeszcze Battle Angel Alita, Samotny wilk i szczenię, Saga Winlandzka.

Trochę inne tytuły, bo dramaty psychologiczne, slice of life to wszystko od Inio Asano:
@JustKebab: serio mają tam drożej? Nigdy tego nie zrozumiem naprawdę mają ludzi za idiotow? Jestem w stanie zrozumieć że w sklepie który prowadzi sprzedaż stacjonarnie i internetowo ceny są nieco wyższe względem konkurenccji sprzedającej tylko online ale cen wyższych stacjonarnie niż internetowo to ja nigdy nie zrozumiem.