Wpis z mikrobloga

Czy to prawda, że w #anglia funkcjonuje przekonanie, że każdy powinien mieć jakiś talent artystyczny i być w tym absolutnym mistrzem oraz mieć realne sukcesy na koncie? Niezależnie od tego czy na co dzień pracuje w IT czy na "zmywaku" wypada by oprócz tego był na przykład doskonałym wokalistą, gitarzystą, tancerzem, aktorem, tworzył fotografię artystyczną, malował obrazy lub był rozchwytywanym DJ-em czy modelem. Kiedyś pewna polska emigrantka w UK (księgowa i niedoszła pianistka) powiedziała mi, że praktycznie każdy kto wyjechał do Anglii w wolnych chwilach działa lub w przeszłości działał artystycznie/medialnie i że ja przez brak takowego talentu nie mam "what it takes" więc na pewno się nie odnajdę w Anglii- ani towarzysko ani jakoś bardziej zawodowo. Zwłaszcza w Londynie ponoć panuje przekonanie, że Twoja praca to jedno ale mieszkając w mieście, który dał światu tak wielu znanych artystów sam musisz być lub przynajmniej starać się być jednym z nich. #emigracja #zagranico #wielkabrytania #londyn #anglia

Czy to prawda?

  • Tak, w Anglii każdy działa artystycznie 14.0% (7)
  • To bzdury 74.0% (37)
  • To prawda ale dotyczy głównie Londynu 12.0% (6)

Oddanych głosów: 50

  • 2
@przegrywNL: Mieszkając w Edynburgu to wśród młodych autochotnów XD to widziałem jedynie "junkie" kręcących się po okolicy, którzy kończy edukację zanim ją zaczęli i potem szli pracować do wielkich firm typu ASDA. A wszystko to spowodowane przez nadmierny socjal, który po prostu demotywował do nauki i ciężkiej pracy.

PS:
Oczywiście trochę przejaskrawiam i wielu Szkotów to fajni ludzie, ale niestety ilość młodych Szkotów, którzy nie mieli ambicji i utrzymywali się przy
@przegrywNL ja mieszkam w irl pln i tutaj ludzie na co dzień pracujący jako welder fitter w sklepach ogólnie zawodu z dolnej polki bardzo często mają hobby artystyczne. Ogólnie oni tu mają sporo talentów i zajebustych wokali. Dużo przypadkowych nastolatek czy nastolatków jak ci zaśpiewa to bys pomyślał że powinni to robic profesjonalnie i ogólnie sporo ludzi gra ona instrumentach. Pewnie jest to uwarunkowane pogoda i ludzie znajdują hobby. W Polsce na