Wpis z mikrobloga

Przeglądam sobie ogłoszenia o pracę dla cieci (tylko do takiej roboty się nadaję) i znowu znalazłem ogłoszenie które wisi od 4 maja. Obiekt przemysłowy, wiec znacznie lepszy niż cieciowanie w sklepie i łapanie złodziejaszków. Ponad 1200 wyświetleń i nikogo nie zatrudnili od 4 maja? Te oferty mają jakieś drugie dno, że tyle wiszą?
#pracbaza #przegrywpo30tce #ochrona
dziobnij2 - Przeglądam sobie ogłoszenia o pracę dla cieci (tylko do takiej roboty się...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2023-05-13_065028_www.olx.pl

Pobierz
  • 16
wynagrodzenie 23,50/24,00 zł brutto

@dziobnij2:
Przecież to jest 17,38 zł netto. Żeby wynająć najtańszą, 19-metrową kawalerkę w Chyloni z otodom potrzeba z czynszem 2145 zł, czyli 124 godziny pracy. Prąd, woda, telefon, internet, sieciówka na zbiorkom, jakiś netflix czy spotify, co by nie usnąć w robocie to kolejne 400 zł, mamy już 147 godzin pracy. Dorzućmy skromne wyżywienie za 20 zł dziennie i wychodzi 180 godzin, już mamy więcej niż pełen
@dziobnij2: może być że rotacja duża po przyjdą studenciaki na parę dni a potem odchodzą bo im "nudno"
wysyłaj CV wszędzie jak leci najlepiej a później ewentualnie wybieraj jak cię będą do dwóch miejsc chcieli
i pamiętaj się dopytać co tam będziesz dokładnie robił czy to tylko warta na szlabanie połączona z obchodami i być może z monitoringiem czy w środku w budynku będziesz warował jak capo.

Zresztą ty jak masz
przecież tam się nie idzie na etat tylko walić godzin jak smok


@Nieznajomy_U_Bram:
No i co Ci po tym, że "walisz godziny jak smok" jak nie zostaje Ci już ani odrobina czasu i energii na zrobienie czegokolwiek przyjemnego? Nawet jak będziesz robił po 10 godzin dzień w dzień i natłuczesz te 300 godzin w miesiącu to i tak wyjdzie 5200 zł ale za to po odliczeniu dojazdów, snu, obowiązków domowych zostaną
@smk666: na ochronie 8 to rzadko się robi
12 lub 24, ja mam 24 h i to dla mnie najlepszy system bo mam 20 dni wolnego w miesiącu
nawet jakbym robił po 12h i chciał dalej mieć te 240h przepracowane to i tak zostanie mi 10 dni wolnego w miesiącu czyli to samo jak bym robił w innej robocie ten etat 21x8 h mniej więcej

a w kołchozach przecież stawki podobne
@Nieznajomy_U_Bram

ważne zęby potrafić się czymś zająć i się nie nudzić bo na to dużo osób na początku narzeka, energii i tak będzie po takiej robocie więcej niż po lataniu z paletami


To jest najważniejsze. A nie wszyscy to potrafią. Gdy byłem koordynatorem miałem na obiektach fajnych chłopaków co sobie na nocach dorabiali przez neta. Dwóch to nawet teraz programiści 20k( ͡º ͜ʖ͡º) najważniejsze to umieć zająć
12 lub 24, ja mam 24 h


@Nieznajomy_U_Bram:
Ciekawe jak rozwiązany byłby problem 11h nieprzerwanego odpoczynku na dobę i 35h raz w tygodniu. Wiem, że na umowie-zlecenie to nie obowiązuje ale przecież jedno zgłoszenie z dowodami do PIP by wystarczyło aby ruszyć temat ustalenia stosunku pracy. Może udałoby się wyciągnąć dobre odszkodowanie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

przecież tam nie idą ludzie którzy chcą mieć ogarnięte normalne życie
@smk666: Własnie to jest problem pensji minimalnej moim zdaniem xDD. Po co pracować w sklepie albo w jakiejkolwiek innej pracy w ktorej trzeba coś robić, skoro nawet za granie w hirołs 3 na cieciówce trzeba dostać minimalną xD
Własnie to jest problem pensji minimalnej

@Mineciarz69:
Tak rozwinę nawet - obecnej pensji minimalnej. Tyle razy podnosili, że teraz niezależnie od tego co robisz to i tak masz minimalną ale za to inflację tak #!$%@?ło w kosmos, że możesz za to kupić mniej niż 10 lat temu. Dodatkowo stoisz przed wyborem - mieć #!$%@? jaja i pójść na kasę do żaby za minimum albo zrobić magistra i pójść do biura gdzie
@smk666: No właśnie, dlatego twoje gadanie ,,że każdy powinien mieć godne pieniądze" jest szkodliwe, bo są prace które nie są tyle warte. Brutalne, ale brutalny jest świat w którym żyjemy. Ratowanie najsłabszych i najgłupszych zawsze musi być kosztem tych zaradniejszych, przecież nie ma nic za darmo na tym świecie.
@dziobnij2: Bo jest pewnie rotacja jak #!$%@?, mało kto wyrabia nadmiar obowiązków - bo masz zarówno obowiązki kasjera, parkingowego, księgowego, wagowego i ochroniarza sklejone w jedno i dobrze wiedzą że muszą sobie nazbierać całą masę CV żeby sobie w razie czego znaleźć kolejnego naiwnego i być może on da radę.