Wpis z mikrobloga

@Aguirre_gniew_brzozy
- uzywajac broni atomowej, putin odczaruje jej najwieksza sile tj. strach przed jej uzyciem
- kazdy kraj bedzie chcial miec taka bron w swoim arsenale
- mocarstwom, w tym Chinom, nie jest to na reke, aby m.in Tajwan taka bron nabyl
- putin musi sluchac sie Chin, jest teraz ich wasalem, a konsekwencje jakie mu groza, sa gorsze niz teoretyczne korzysci uzycia atomowki

nic wiecej

@DrCieplak
uzywajac broni atomowej, putin odczaruje jej najwieksza sile tj. strach przed jej uzyciem


@Baudi: Wy chyba se jaja robicie, jeśli myślicie, że po katastrofie jaką by spowodowało użycie broni jądrowej i setkach tysięcy jak nie milionach trupów, ta broń zostałaby odczarowana i wszyscy by uznali, że to w sumie nic takiego i możemy ryzykować atomowy holokaust.

@DrCieplak Putin chce mieć Ukrainę jako część swojego państwa, włącznie z Kijowem, do tego Ukraina
@DrCieplak: użycie atomu oznacza, że każdy kraj który potencjalnie może zostać zaatakowany a który nie ma jeszcze broni A, opracuje własną broń atomową nie patrząc na zakaz opracowywania takich. Bo został złamany konsensus ich nie używania.

Czyli np.. Korea, Japonia, Kazachstan, Vietnam, Azerbejdżan, Gruzja(?), Turcja, Arabia Saudyjska, Filipiny, Egipt, Indonezja, Tajlandia, Brazulia poważnie rozważą opracowanie własnej broni. Co nie spodobałoby się ani USA, ani Chinom, ani samej Rosji.

Dodatkowo Jest możliwe,
@DrCieplak: po pierwsze, każdy kraj na świecie zaczął by postrzegać Rosję jak małpę z kałachem, nawet Chiny postawiły spraw jasno. Po drugie, jeśli broń atomową by zawiodła w jakiś sposób (np #!$%@? by własne silosy, plot by ją strącił itd) to byliby totalnie bezbronni - to jedyne co im zostało jako polisa ubezpieczeniowa.
A po trzecie, USA zadeklarowało że im zrobi z floty i dupy jesień średniowiecza jeśli użyją bomby atomowej