Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #renault #megane #mechanikasamochodowa

Renault megane 3 1,6 16v 110KM +LPG .
Silnik pali ładnie na zimnym, ciepłym, mocy ma tyle co zawsze, trzyma obroty, nie faluje. Przy przyspieszaniu zero jakiegokolwiek szarpania, dławienia. Takie zachowanie przy odpalaniu zimnego auta, drugie już normalne, wskazuje to na kzfr/wariator, ale pytanie dlaczego tak cyka po minucie, a w 1:30 już słychać wyraźnie
pawelkomar - #motoryzacja #samochody #renault #megane #mechanikasamochodowa

Renault ...
  • 10
@pawelkomar: normalnie bym napisał, że to klekocze kasator luzu zaworowego tylko dźwięk jest zbyt niski. Chociaż jak dodajesz gazu to znika co by się zgadzało. Wtedy do sprawdzenia:
- poziom oleju
- stan pompy olejowej itp
- wymiana kasatora/ów.
Opcja ostatnia jest dość droga wbrew pozorom.
@pawelkomar zacząłbym od dolania oleju do normalnego poziomu. Przejedz się kawałek, odczekaj 10-15 min i sprawdź stan lub wymień olej na nowy, jeśli ten jest już stary. Ja wymieniam co 10 k km. Później baw się w naprawy. Z doświadczenia wiem, że jak uzupełnisz olej lub go wymienisz to będzie Ok.
@MvtxMxntvnv
To muszę czekać do piątku, będzie wymieniany olej filtry, rozrząd i kzfr/wariator
Myślisz, że po wymianie na dobry olej pod max to stukanie na wolnych obrotach przejdzie? Ewentualnie będzie cichsze?
@pawelkomar nie wiem jak w Renault, ale zazwyczaj między min a max na bagnecie masz 1l oleju. Skoro masz 2/5 to brakuje Ci 600ml, a to sporo. Jak mi kiedyś samochody brały olej i mialem ponizej polowy poziom oleju, to szklanki grały po uruchomieniu silnika po nocy, a po kilku sekundach było ciszej. Zawsze dolewka pomagała. Od dolewki do dolewki. Ostatnio w scirocco 1.4 tsi szklanki graly, bo na bagnecie było tez
niestety nie wiem jaki był zalany wcześniej, dlatego nie dolewam


@pawelkomar: Oleje są ze sobą mieszalne! Możesz zastosować na dolewkę, co chcesz! Zresztą nie tylko na dolewkę, oleje można ze sobą mieszać dla uzyskania oczekiwanych przez nas właściwości. Osobiście tak często postępowałem.

Skoro masz 2/5 to brakuje Ci 600ml, a to sporo.


@MvtxMxntvnv: Nie sporo, tam jest jeszcze spora rezerwa poniżej minimalnego poziomu na bagnecie. Ja obecnie #!$%@? na poziomie
@pawelkomar: to kzfr tak cyka jak nie ma błędów i ma moc to nie musisz nic robić jak będą problemy to wtedy wymień. Możesz też słyszeć taki dźwięk podczas jazdy na niskich obrotach i dodaniu gazu. Wyrobione kzfr tak klekocze po odpaleniu ponieważ olej spłynął do miski i musi nabić ciśnienie.