Wpis z mikrobloga

Mam e90 z n47d20(163km) i coś klękło w silniku. Tesciu pożyczył auto jak mnie nie było. Mówił, ze zaczęło coś hałasować, silnik zaczął falować, stracił moc, nic więcej nie wiem. Później już nie chciał zapalić. Obstawiamy na 99% rozrząd, ale może sprawdzić coś jeszcze zanim wyciągnę silnik. Aktualnie swieci się tylko żółty wykrzyknik o auto nie reaguje na przycisk start, rozrusznik nie stara się zakręcić, zero reakcji na cokolwiek. Nie wiem kiedy był wymieniany rozrząd, mialem to robić w czerwcu, ale chyba nie zdążyłem xD Wcześniej silnik pracował normalnie, zero hałasów czy dziwnych dźwięków. #bmw #motoryzacja #mechanikasamochodowa #pytaniedoeksperta
  • 20
@Tigermass: podpiąć interfejs i sprawdzić błędy. Co najwyżej możesz podładować aku, bo dlatego może nie kręcić. I to też jest ważne - kręci i nie odpala, czy nawet nie kręci? Wykluczając brak prądu.
@GeDox: chyba w ogóle nie kręci(jeszcze nie widziałem auta, bo dopiero z wakacji wróciłem). Prąd jest na 99.9%, bo trzy miesiace kupiłem nowy akumulator. Dwa dni przed usterka zrobiłem trase 1000km i wszystko grało i śmigało.
Komputer pokaże w błędach rozrząd? Może uda mi się kogoś namówić, żeby przyjechał, bo nie uśmiecha mi się zamawiać lawetę i jeździć z autem.
@trzaichlac69: ja sobie to tak tłumaczyłem, ze jak jest jakis błąd z czujnika to rozrusznik nie zakręci(takie jakby zabezpieczenie), żeby nic więcej nie zepsuć. No cóż, dzisiaj nic i tak nie zdziałam, bo u brata stoi już auto na kanale i zaczniemy grzebać jutro.
Takie jeszcze pytanie sztrum z baterii to prąd? W sensie, ze jest zasilanie? Pierwszy raz spotykam się z takim określeniem, a nawet Google nie pomaga xD
@Tigermass takie używane słupki to można zmieniać w cenie dwumasy ( ͡º ͜ʖ͡º), szkoda że się popsuło, jest może jakaś dokładna przyczyna, czy już jednak zmęczenie materiału życiem?
@dolor: zmieniać czy znaleźć? Ja w okolicy znalazłem najtaniej za 5k. Jaka przyczyna to nie wiem, ale ponoc było już coś tam grzebane i robione na silikon. Może będę miał zdjęcie to wrzucę jak to wyglądało.