Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina
dobra Mirki my dalej lecimy z opancarzaniem auta. dzisiaj będziemy robić wnętrze. zdobyliśmy jeszcze grubszy materiał 4mm i większych rozmiarów.

rozprulismy wnętrza drzwi gdzie umieścimy pancerz. tym razem za sugestiami mirkow przynitujemy je zamiast używać wkrętów, żeby jeszcze lepiej chronić tych w środku. dodatkowo uzupełnimy braki na zewnątrz.

jeszcze tylko malowanie, potem w weekend składanie do kupy, w poniedziałek prawdopodobnie wyjazd.
Pobierz
źródło: temp_file.png3638920725714369228
  • 12
@TakiSeLogin: Cześć, to może ja jeszcze doradzę jedną rzecz. Są odpowiednie normy, które mówią jak oś otworu na łącznik ma być daleko od krawędzi elementu, ale nie wchodząc w detale i uogólniając (jak to się mówi po stronie bezpiecznej) to oś otworu powinna być 2.5 D0 od krawędzi, gdzie D0 to średnica otworu.
Przykład dla śruby M6 i otworu pasowanego D0=6 mm mamy odległość 2.5*6 mm = 15 mm.

Takie podejście
@TakiSeLogin: tak zapytam dodatkowo - zawiasy w drzwiach to zniosą? Co z zawieszeniem samego pojazdu? Głupio byłoby gdyby to auto zawiesiło się na pierwszej nierówności albo pogubiło amortyzatory na wertepach w pobliżu frontu. Dokładacie chyba całkiem sporo masy.

Bo jak rozumiem silnik możliwie duży i sprzęgło/skrzynia da radę? Poważnie pytam.
@TakiSeLogin: Może lepszym pomysłem byłoby dać we wnętrze blach jakieś worki np z piaskiem i dopiero za nimi 2 warstwę blachy? Taka kanapka blacha, piasek,blacha. Myślę że byłoby git tylko pytanie czy zawieszenie zniesie dodatkowe obciążenie.
@rocamoya: a co to ma do wypełniania luk w karoserii? Pomiędzy warstwami mają pustą przestrzeń, można ją wypełnić a piasek wydaje się być dość tanim i sensownym rozwiązaniem. Piasek jako ochrona balistyczna to nic nowego, powszechnie używa się go do zabezpieczania baz wojskowych. Kwestia czy podwozie udźwignie
@TakiSeLogin: W sumie od biedy glazura też byłaby spoko. Zrobić kompozyt 1- płytka stalowa + płytka docięta z jakichś płytek podłogowych i przyklejona na klej. Czy nawet glazurka-stal-glazurka. Poniżej filmik jak działa sklejka z glazury. Generalnie Warto wiedzieć że sklejanie takich materiałów w "kanapkę" może mocno podnieść wartość ochronną. Właściwie tak działają współczesne kamizelki kuloodporne czy pancerze. Robi się kilka różnych warstw.