Wpis z mikrobloga

Chcę przebiec 42km na bieżni lekkoatletycznej. Będę biegł sam. Dotychczas moim największym wyczynem było przebiegnięcie 10km i to 2 lata temu xD. Jak się przygotować do takiego biegu? Bardziej mi chodzi o nawodnienie i jedzenie, bo to, że nie jestem przygotowany fizycznie to wiem. Ile butelek wody? 2 butelki 2 litrowe i jakieś banany starczą? Jak z oddawaniem moczu? Chce się w ogóle sikać podczas takiego wysiłku, czy wszystko się wypaca? Mam nadzieję tylko, że nie zemdleję i będę mógł wrócić o własnych siłach do domu xD. Ma ktoś jakieś doświadczenie z maratonami i doradził na co zwrócić uwagę żeby się nie zabić?
#bieganie #maratony
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@VirusX: biegać jak najwiecej. Ile wody? Nikt ci nie odpowie. W marcu biegłem 35km bez wody i na jednym cukierku i było lekko. Na koniec kwietnia robiłem maraton i co 2km piłem 3 kubki wody, bo zdychalem. Jak chcesz to robić latem to przygotuj sobie takie 300ml co 2-3km i co 7-8km coś do zjedzenia. Tak jak pisałeś jakis banan, cukierek, coś co Doda energię. Warto, żebyś na treningu zrobił
  • Odpowiedz
@VirusX: o kurde chłop szalony ( ͡° ͜ʖ ͡°),jak nie biegałes od 2 lat to bedzie to najwyzej marszobieg, banany mogą byc, wez sobie tez jakies zelki, wody nigdy za mało, dołóz tez jakies elektrolity.
  • Odpowiedz
  • 0
@Stormweaver:
Nie zależy mi na czasie. Chociaż chciałbym żeby średnia na km wyszła chociaż 7m. Ostatnio jak biegałem to miałem 1km w 6 minut. Także ten tego
  • Odpowiedz
@VirusX: uszkodzić coś - mięsień, więzadła, kość, tkanki w kolanie jakieś ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ludzie biegają 200km po wieloletnich przygotowaniach, przebiegnięcie maratonu z miejsca jest po prostu głupim pomysłem, Biegam od kilku lat, mój najdłuższy dystans do tej pory to +-25 km, w styczniu wjechałem na mocniejszy plan treningowy -
  • Odpowiedz
@VirusX: 7min/km *42km = 5h (optymietycznie).

Jesli nigdy nie uprawiales sportu wytrzymalosciowego regularnie powyzej 2-3h to to jest glupota.
Twoj organizm cie wyjasni mysle juz po 3h, o ile nie wczesniej.

Najwiecej zrobiles 10km w godzine, a tu masz 5 razy
  • Odpowiedz
@VirusX Bieganie takiego dystansu po bieżni lekkoatletycznej, a więc w kółko będzie stanowić dodatkowy czynnik ryzyka kontuzji. Nawet jak będziesz zmieniać co jakiś czas kierunek to siły będą rozkładać się nierównomiernie.
  • Odpowiedz
@VirusX: Napisałeś że chcesz coś udowodnić? tzn co że jesteś oferma biegajacą 7min na km? przeciez to człapanie a nie bieg. Zawsze mnie zastanawia jak widze na maratonach ulanych prosiakow którzy sobie coś w głowie ubzurali, że jak przebiegna maraton w tempie 6 -7 minut to oznacza ze przełamali jakieś granice. Tak przełamali granice, że sa troche wyzej niz ofermy zyciowe.
  • Odpowiedz