Wpis z mikrobloga

#enduro #motocross
Jaką wybrać oponę na grząski teren pod tublissa? Moje oczekiwania to jak najdłuższa żywotność, nie musi super kleić, przy amatorskiej jeździe miękka mieszanka zbyt szybko się zużywa. Miałem raz Michelin medium soft i po 3 wyjazdach była mocno zdarta, teraz mam jakiegoś metzelera six days, jest dużo twardsza, ale na tublissie i tak ładnie się rozkłada. co polecacie?
  • 22
via Android
  • 0
@August800 Tylko nie widzę tej opony w rozmiarze enduro? a co myślisz o mitasie ef 07 żółty pasek? ogólnie do moich oczekiwań szukać żółtego paska czy są jeszcze twardsze?
via Android
  • 0
@nie_programista_20k motoz polecał mi kumpel. ja myślę, że przy amatorskim hard enduro między konkurencja nie zauwaze dużej różnicy, dlatego postawiłem na żywotność.

Wiesz może, czy są jakieś opony 18 bez homologacji gdzie wysokość kostki jest jak w oponach crossowych czy to nie ma większego sensu?
@Reynald polecany chińczyk po prostu. Na plus to cena, z nowym bieżnikiem klei bardzo dobrze. w ekipie jak jeżdżą tylko potoki to bez sensu wydawać x2 za oponę co chwilę. Mam na założoną aktualnie i jestem zadowolony. Ale za krótko ją mam, żeby coś powiedzieć o wytrzymałości.
via Android
  • 0
@hemikalik szkoda, że teraz napisałeś. widziałem ją wcześniej ale nie mogłem opinii znaleźć. a wysokość kostki jest standardowa? Założyłem już tego metzelera sic daysa i jest tak twardy że nie wiem czy w rok go zjadę, ale napewno będę testował tego rymaxa
@Reynald dopiero teraz przeglądałem wątek. Ogólnie to zawsze bierz mieszankę soft, nic innego. Super soft odradzam gdyż potrafi na kamieniu urwać kostkę. Wszystko co twardsze średnio nadaje się do lasu. Ogólnie ta opona uchodzi za kopie metzelera six days soft. Niestety nie miałem ich obok siebie.
via Android
  • 0
@hemikalik No właśnie, chciałem sprawdzić czy taka twarda opona rozłoży się fajnie na tublissie, jedyne co to kostki w ogóle nie pracują. Nie chciałem już żadnych zielonych pasków bo z doświadczenia znajomych takie opony są na kilka wyjazdów albo właśnie gubi kostki
@Reynald ogólnie to znajomy kupował Moto używany ostatanio i sprzedający dołożył mu nowe opony maxxis z innego moto (tył jakieś 400zl) bo on wymienił w swoim nowym moto na "Wandę" za 250 zł XD
@Reynald niestety ja jako amator niezbyt czuje różnice. Za dużo Zmiennych na to wpływa. Wolę 3 razy w sezonie zmienić Wandę niż 2 razy coś droższego. a kiedy ją zmienię to się okaże. Tylko soft, inaczej opona się nie układa :⁠-⁠)
@Reynald odpowiadam Ci po czasie używania tego chińczyka. Przeszła fascynacja bardzo szybko. Jak jest nowa to niby klei. Potem już tylko dramat, trzymanie boczne zerowe, twarda się zrobiła mega, na kamieniach słabo trzyma. Od pewnego czasu testuje x gripa soft I zobaczymy jak wyjdzie. Na razie zajebiscie się zapowiada.
via Android
  • 0
@hemikalik to ile mth wytrzymała? Ja na tym six daysie też się zawiodłem. Po 10 mth orania wygląda jakby prosiła o eutanazję, boczne kostki pocięte, środek mniej ale zaokrąglone solidnie. Myślałem że twarda opona dużo mi wytrzyma, ale chyba do końca tak nie jest. Ja jeżdżę sporo po lesie, potokach, kamieniach