Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam mocno zardzewiałych pocisków ale pojęcia nie mam do kogo z tym tematem uderzyć. Macie jakieś konkretne pomysły?

Odezwałem się w parę miejs z militariami, sklep z łuskami i fanpage pasjonaci od militariów ale zero konkretów a chciałbym zrobić parę świecących pocisków.

Potrzebowałbym minimum z 20-30 sztuk różnych rozmiarów - ważne żeby nie były jakoś strasznie pogięte, ale im więcej rdzy tym lepiej :D

#militaria #bron #rekodzielo #rozkminkrzaka
bkwas - Mirki, szukam mocno zardzewiałych pocisków ale pojęcia nie mam do kogo z tym ...

źródło: befunky_2023-4-3_19-49-8

Pobierz
  • 26
@bkwas: Szukasz pocisku czy łuski? Bo to zardzewiałe ze zdjęcia to łuska, nie pocisk.
Taka łuska stalowa z gleby sprzed 70 lat w tym stanie to rozpada się w palcach, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę.
  • 0
@inshallah: robiłem, choć nadtlenkiem wodoru 14-15% bo tyle mniej więcej mi wychodziło - rdza po dwóch tygodniach nadal nie jest taka jaką potrzebuję. Celuje w naprawdę już utleniony metal.

Ta łuska w ręku jest chodzącym ideałem - twarda, jednocześnie mocno skorodowana i nie rozpada się, a środek i tak będę wypełniać żywicą.
@Bolerro: nie ma najmniejszego problemu z zakupem nadtlenku wodoru. Oczywiście nie jakiś super mocny, ale do takich celów wystarczający ()