Wpis z mikrobloga

@reddin: nagrywasz filmy i zgłaszasz na policję, bo wyprzedzają Cię, zamiast jechać za Tobą przez np 200 m mimo ze jezdnia jest pusta?
Potem się rowerzyści dziwią, że nikt ich na jezdni nie lubi.
Żeby nie było, sam jestem zarówno rowerzystą jak i kierowcą i jakoś jestem w stanie funkcjonować w symbiozie.
@reddin: nagrywasz filmy i zgłaszasz na policję, bo wyprzedzają Cię, zamiast jechać za Tobą przez np 200 m mimo ze jezdnia jest pusta?


Ale przepisy to ty poznaj.

Potem się rowerzyści dziwią, że nikt ich na jezdni nie lubi.


Wykopowe bajanie.

Żeby nie było, sam jestem zarówno rowerzystą jak i kierowcą i jakoś jestem w stanie funkcjonować w symbiozie.


@pp93: Jakby tak było, to byś nie wypisywał głupot. A tak
@reddin: Popieram twoje działania. Jakby każdy wiedział, że kara jest nieuchronna to nagle by się okazało, że można bezpiecznie wykonać arcytrudny manewr wyprzedzenia rowerzysty w bezpiecznym miejscu. Jak to jest, że jadąc zestawem nie mam z tym problemu, a mistrzowie kierownicy w małym 1,5t samochodziku tego nie umieją?
że jadąc zestawem nie mam z tym problemu, a mistrzowie kierownicy w małym 1,5t samochodziku tego nie umieją?


@gazozaur: Cóż, świadomość? Wyobraźnia? Może zwyczajnie brak kompleksów i kultura.
@reddin: ogólnie te czerwone chodniki to jest kompletny rak! zresztą idea CPRu też jest delikatnie mówiąc średnia i sprawdza się w zasadzie tylko w jakiś bulwarowych obszarach...
ogólnie te czerwone chodniki to jest kompletny rak! zresztą idea CPRu też jest delikatnie mówiąc średnia i sprawdza się w zasadzie tylko w jakiś bulwarowych obszarach...


@siona: To może i by działało, gdyby było robione z głową, u mnie w mieście już tylko robią z czarnego asfaltu nowe DDPiR i DDRy. Bo tylko to ma sens. Jeszcze mają problem czasem z prawidłowym oznakowaniem, ale pisma pomagają zrozumieć ideę. Jak sobie zadbamy
@PajonkPafnucy piszę, dziś by nie robić hype, ale kiedyś się mocno ze mną kłóciłeś, że wystarczy znak P-23 albo chyba nawet czerwony chodnik. Jak widzisz, miałem rację, nie zostałem bowiem ukarany za prawidłową jazdę po jezdni w tym wypadku, co więcej, nawet podczas spisywania zeznań policemajster mi to potwierdził, że jadę prawidłowo. Zakładam, że zaraz będziesz mi pisał, że przecież to nic wielkiego jazda po chodniku, bo to i tamto. Więc na
reddin - @PajonkPafnucy piszę, dziś by nie robić hype, ale kiedyś się mocno ze mną kł...
@reddin: Ale za co miałbyś zostać ukarany? Nie widzę tu innej bezpieczniejszej dla Ciebie nawierzchni, więc jedziesz po jezdni, śladem prawych kół. Nie pamiętam już dokładnie poprzednich sytuacji ale zgaduję że były zgoła odmienne.
@reddin: Ja Ci już pisałem że typek mial obok ładną prawidłowo oznakowaną ASFALTOWĄ drogę dla rowerów. I ten mój typek jechał środkiem drogi uniemożliwiając bezpieczne wyprzedzanie. Więc nie wiem po co mnie wołasz
powiedz to temu rowerzyście który stwarzał zagrożenie nie mi.


@ElectroNICK: Nie stwarzał żadnego zagrożenia. Jak nie umiesz rowerzysty wyprzedzić, to nie powinieneś mieć prawa jazdy. Jeszcze raz Art 33 PoRD nie jest bezwzględny, a jak jesteś taki pewny swoich racji, to daj linka do google maps z tą drogą. Zobaczę.
@reddin: chłopie robisz z siebie wiadomo kogo. Sam zgłaszasz ludzi na policję bo Cię wyprzedzają na styk, a mnie jedziesz bo nie wyprzedzałem typa na styk jadącego środkiem drogi? Weź się lepiej czymś pozyteczniejszym zajmij. Sygnalisto jeden.
chłopie

Chłop to cię zrobił

robisz z siebie wiadomo kogo. Sam zgłaszasz ludzi na policję bo Cię wyprzedzają na styk, a mnie jedziesz bo nie wyprzedzałem typa na styk jadącego środkiem drogi?


A kto powiedział, że masz na styk? Poczytaj też Art 16 p7. PoRD.

Weź się lepiej czymś pozyteczniejszym zajmij. Sygnalisto jeden.


@ElectroNICK: Ale byle kto, na pewno mi nie będzie mówił co mam robić. Takich jak ty trzeba zgłaszać,