Wpis z mikrobloga

Mirki, co zrobić, żeby zmniejszyć trójglicerydy? Przestałem już słodzić. Lekarz nie widzi problemu, przepisał tylko lipanthyl, ale bez jakiegoś komentarza i omówienia, a z tego co czytam, to chyba niezbyt dobre mam wartości.

Co np. jeść/pić a czego nie?

Nie piję alkoholu, nie palę, waga idealna (180 cm/72 kg).

#zdrowie #lekarz #medycyna #dieta #chorujzwykopem
chud - Mirki, co zrobić, żeby zmniejszyć trójglicerydy? Przestałem już słodzić. Lekar...

źródło: IMG_1817

Pobierz
  • 37
@chud: Ciekawe, bardzo ciekawe. Jest nas już dwóch. Choć mi powoli udaje się zbijać. Dodatkowe badania, witamina PP, pogadaj z lekarzem. Ja trafiłem na Hausa. Drążymy. D3, B12 trzeba pobadać.
@chud jeśli nie masz jakiejś niedoczynności tarczycy a raczej nie masz bo byś wiedział o tym to masz kompletny śmietnik w korycie i jesteś ulany w #!$%@?.
Nie co jeść a ile przede wszystkim. Potrzebujesz deficyt kaloryczny i schudnąć i w trakcie odchudzania wdrażać zdrowe nawyki żywieniowe. Powoli, stopniowo w ramach ujemnego bilansu kalorycznego modyfikuj dietę najlepiej pod model śródziemnomorski. #!$%@? tłuszcze nasycone przede wszystkim i rafinowany cukier nie koniecznie do zera
@dean_corso: co z tego nie ma mięśni ma chude rączki, nóżki i ulany brzuch i trzewia i stamtąd pochodzą te trójglicerydy które wyszły mu na badaniu.
Trójglicerydy to jest tłuszcz pływający we krwi.
Albo chłop dopiero co zjadł kostkę masła, ale raczej przed badaniem wiedział żeby nie żreć nic, druga opcja to jest ciągły wyplyw trójglicerydów z komórek tłuszczowych. Ciekawi mnie jak wynik cukru na czczo przy takich TG.
Tak czy
@dean_corso: ale Ty wciąż nie rozumiesz. Nie rozróżniasz poziomu TG od wyniku TG na badaniu w kontekście kostki masła w.w.
Nie kumasz też jak dużym uproszczeniem jest stwierdzenie nadmiar węglowodanów. I czym w ogóle ma być ten nadmiar. Masz jakieś normy spożycia ww? Zrób głęboki wdech, wydech i tak kilka razy a potem przemysl to wszystko
@chlodna_kalkulacja: generalnie staram się jeść zdrowo, nic specjalnego, normalne polskie obiadki... Mało fast foodów.
@Hissis: lekarza pytałem, ale jest gburowaty i nic mi nie mówi. Pomyślałem zatem, że zapytam ekspertów.
@Fedain: dzięki za wiadomość, trochę jest mi raźniej. Jeśli to nie tajemnica, to czy wiesz, co u Ciebie wykryli? Jaka jest przyczyna?
@Wizun: TSH mam 3,4. Mam podejrzenie Hashimoto, bo mimo dobrego chyba TSH przekroczone mam normy anty