Wpis z mikrobloga

Szacuje się, że dostęp do ulepszonych urządzeń sanitarnych (kanalizacji i innych urządzeń sanitarnych na miejscu) w mieście wynosi 75%, przy czym 19% populacji nadal wypróżnia się na otwartej przestrzeni. Podczas gdy miasto szybko się rozwija, a wiele hoteli jest rozwijanych, tylko niewielka ilość ścieków jest odbierana przez system ogólnospławny (który z czasem został nieco ulepszony) oraz oddzielny system kanalizacyjny i system oczyszczania na stosunkowo małą skalę. Szacuje się, że tylko 9% odpadów kałowych w mieście Siem Reap jest zbieranych i odpowiednio przetwarzanych. Większość ścieków bytowych jest odprowadzana bezpośrednio do rzek i kanałów w mieście, powodując zanieczyszczenie wody oraz problemy środowiskowe i higieniczne, szczególnie w czasie powodzi.

Jak mi ktoś podeślę (może być na priv) pinezkę do klapka to chętnie zweryfikuję te jego bajki z mchu i paproci o kanalizie.

#raportzpanstwasrodka
  • 12
@Maiden696: @kaszanka5555 @B12477 Generalnie to znalazłem coś w stylu studium wykonalności dla budowy kanalizacji i wodociągów w sr. Raport jest przygotowany przez Cities Development Initiative for Asia (CDIA), to taka organizacja która zajmuję się też pozyskiwaniem finansowania na takie inwestycje w krajach 3 świata w Azji. Raport pochodzi z 2019 roku, a po pas house nie jest nawet w nim ujęty, leży poza obszarem opracowania. Patrząc też na odległość od centrum