Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem pracownikiem ochrony. Jakiś czas temu pękł wężyk w ubikacji na piętrze. Woda mogła się lać przez 40 minut zanim dostałem informację o tym. Pracownik przyszedł i dał znać. Działo to się przed 7 rano a ostatnie moje przejście po budynku było po 6 (między innymi też otwieram drzwi dla pracowników) i nic się nie działo. Zalało ubikację (tam pękł wężyk) oraz kuchnię piętro niżej. Kuchnia jakoś 3 miesiące temu była odmalowana i kasetony wymienione. Teraz właściciel obiektu na którym pracuje przeszedł z fakturą i chcę aby ktoś uregulował koszty ponownego malowania i wymawiany kasetonów, bo w jego mniemaniu nie należycie zostały wypełnione obowiązki przez co poniósł dodatkowe koszty. Na kamerach mamy podgląd na tę ubikację ale trudno tam dostrzec (niby nowe cyfrowe kamery a ich jakość taka se) coś na posadzce, tym bardziej czystą wodę. Mój pracodawca jeszcze się nie odniósł do tego żądania. Boję się, że jednak mi się oberwie za to zdarzenie ( ͡° ʖ̯ ͡°) pomimo, że ja miałem mały wpływa na to o tej porze, bo przygotowywałem się do zakończenia zmiany i jej przekazania zmiennikowi.

#praca #ochrona #pieknyponiedzialek



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 20
pracodawca raczej szuka frajera


@robertx: Nie pracodawca tylko właściciel budynku.
@mirko_anonim Po 1 to Twój pracodawca byłby frajerem gdyby nie stanął w Twojej obronie. Myślę, że jemu powinno najpierw zależeć by nie tworzyć precedensu, że Wy- jako firma ochroniarska- odpowiadacie za awarie.
Przecież to totalny absurd. Zakładając nawet, że powinieneś zareagować to niby jak? Raz, że musiałbyś tam stać i pilnować kranów a dwa- co miałeś zrobić? Jesteś hydraulikiem czy ochroniarzem?
@mirko_anonim: Między twoim zachowaniem a powstałą szkodą trzeba by wykazać związek przyczynowy, aby w ogóle mówić o twojej odpowiedzialności. Jeśli przecieku nie widać dobrze na monitoringu to nie ma głupich - nie gódź się na żadne obciążenia. Jeśli pracodawca nie stanie po twojej stronie to olej dziada i nie podpisuj żadnych zgód na potrącenia z wynagrodzenia.
@mirko_anonim: na umowie o pracę, jak celowo czegoś nie zniszczyłeś to pracodawca może ci co najwyżej loda zrobić, a nie kosztami obciążyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Potwierdzam. Odpowiadasz finansowo tylko wtedy kiedy uda się udowodnić, że działałeś celowo.
via mirko.proBOT
  • 5
✨️ Autor wpisu (OP): > Przecież to totalny absurd. Zakładając nawet, że powinieneś zareagować to niby jak? Raz, że musiałbyś tam stać i pilnować kranów a dwa- co miałeś zrobić? Jesteś hydraulikiem czy ochroniarzem?

@To_ja_moze_pozamiatam: Cóż. Według mniemania właściciela obiektu to moja reakcja była spóźniona, bo dopiero jak pracownik zgłosił mi ten fakt. A co ja mogłem zrobić wcześniej? Mogłem wykonać dodatkowy patrol po budynku, chociaż ten po 6 jest
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP):

teoretycznie jeżeli między 6 a 7 miałeś siedzieć i obserwować monitory to z tej strony się dojenia ze powinieneś to widzieć


@robertx: Po ostatnim przejściu to właściwie zajmuje się sprawami związanymi do przekazania zmiany itp. oraz wydawaniem kluczy dla pracowników. Nie lampię się w kamery cały czas a nawet jakby to jak wyżej już napisałem. Czysta woda, oświetlenie, kolor posadzki i jakość obrazu tak się zgrały,
@mirko_anonim: złej to ciepłym moczem i tyle. Niech twój pracodawca się przepycha z zarządca budynku, a jak szefo będzie się #!$%@?ł to zmień robotę. Zwykły cięć nie ma obowiązku sprawdzania sprawności instalacji i urządzeń i tyle.