Wpis z mikrobloga

Totalnie mi się marzy taki Gothic Souls, czyli jedynaczka #gothic na silniku #darksouls . Uważam, że ten system walki jak nic innego świetnie oddaje to czym była walka w jedynce w momencie premiery. Same Soulsy też mają niesamowicie ponury klimat.
Ciągle zagrożenie było jednym z najlepszych generatorów wspomnień z jedyneczki (wchodzenie w nocy do lasu) i współcześnie to chyba właśnie ta obawa przed śmiercią w Soulsach dała mi podobne odczucia.
Gdyby wyplenić ten śmieszny system "dialogów" Soulsowych to where wady?
  • 5
Gdyby wyplenić ten śmieszny system "dialogów" Soulsowych to where wady?


@plasq: dialogi w soulsach to po prostu objaw tego ze ta gra to kompletnie nie rgp, jest tam eq i rozwoj postaci do celow walki ale poza tym to praktycznie dialogi, questy, odgrywanie roli itp nie maja miejsca

co nie znaczy ze byly by jakims problemem. Mam wrazenie ze dzis gry "boja" sie podejscia z gothica czy soulsow, dlatego te gry
  • 0
@3mortis: no podtrzymuję zarzut do ER o recykling. W ogólnie nienawidzę totalnie rozwiązania, gdy przeciwnik wygląda tak samo tylko ma nad głową wyższy numerek. W Obliviona nie grałem, za to pamiętam, że w Skryrimie bandyci mieli najzwyczajniej w świecie coraz lepszy ekwipunek, i jak zabierało to uczucie progresu, tak jednak przynajmniej wyglądało, że to nie ci sami obdartusi co na początku.

I to co dla mnie mega łączy Soulsy z Gothiciem
soulsy to żadna nisza tylko popularna gra


@przegro_pisarz: ale rozwiazania o poziomue trudnosci i wymaganiu od gracza czegos wiecej to jakby ich konik, podczas gdy wiekszosc gier AAA nie idzie ta droga, dlatego nazwalem to nisza. W soulsy przez lata grala czesc graczy a pozostali uwazali to za glupote zeby sie meczyc, nie rozumieli fenomenu itp

Dlatego tworcy coraz bardziej staraja sie uprzyjaznic te gry zwiekszajac zasieg wsrod casuali az doszli
@3mortis: przeciez wychodzi wiecej soulslike'ow niz np. fpsow.

gry juz nie maja tutoriali ktore ucza cie jak poruszac kamera. nie maja qte. to juz nie te czasy. kiedys gry byly bardziej oglupione.

Totalnie mi się marzy taki Gothic Souls

@plasq: jeszcze jak. tez czekam na cos takiego. gothiclike'i to by bylo cos.
inny pomysl fajny to taki gothiclike/soulslike/rpg osadzony w swiecie warcrafta na poczatkowych lokacjach humanow (bo najbardziej nostalgiczne): Elwynn
SmugglerFan - @3mortis: przeciez wychodzi wiecej soulslike'ow niz np. fpsow. 

gry ju...