Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budowadomu
Dobra, jesteśmy na 90% przekonani do zakupu pewnej działki pod budowę domu. Działka jest w mpzp z możliwością budowy domu jednorodzinnego do 10m itd.
Przy działce jest prąd. Po drugiej stronie drogi idzie wodociąg.

Jakie będę następne kroki po zakupie działki? Jak już będę miał akt notarialny to od razu iść do zakładu energetycznego i wodociągowego z wnioskiem o przyłącza żeby to się robiło w tle? Na prąd trzeba czekać kilka miesięcy.
Potem wybieramy projekt domu który nas interesuje, idziemy do architekta żeby sprawdził czy pasuje do mpzp i żeby zaadoptował, naniósł na plany na działkę plus ew. jakieś zmiany w projekcie typu ściana działowa itd.

Dopiero wtedy z tak przygotowanym projektem budowlanym idę złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i jeżeli mi je dadzą to mogę od razu atakować kredyt?
  • 12
@Chris_Karczynski: Idź do Architekta. Przewanie ma usługę gdzie za kilka stów ogarnie wszystko za Ciebie w urzędach. Dasz pełnomocnictwo i nie tracisz nerwów a gość wie gdzie, z czym i do kogo uderzać w jakim czasie.

Wniosek do PGE też Ci podpowie jak wypełnić, jaką moc przyłączeniową wziąć itd itp. Pytań będziesz miał na każdym kroku kilkadziesiąt.

OD siebie dodam, żebyś blaszak najpierw postawił i tam eRBtKę z żarówką jako odbiornik
@Chris_Karczynski: jak pytałem biur projektowych to kwota 10-12 tys. netto za usługę od A do Z, przychodzisz do nich z projektem domu i warunkami zabudowy (lub MPZP) a oni ci oddają pozwolenie na budowę, po drodze załatwiając warunki przyłączy, adaptując projekt do warunków lokalnych z pomiarami geologicznymi, nie byłem pewien czy te wyceny zawierały też projekt przyłączy mediów

Jak jesteś na 100% pewien co do działki to są rzeczy, na które
@Chris_Karczynski: z tym prądem w taryfie G śliski temat, albo się uda albo nie . Zależy jak dobrze ogarnięci w zakładzie energetycznym bedą. Jak nie bedzie wyjścia z taryfą G, a tylko C będzie można uzyskać to wtedy po 30 dniach wypowiedz umowę i kup sobie agregat, wyjdzie taniej niż koszty opłat za taryfę C i zawrzyj ponownie umowę na dostawę prądu pod koniec budowy.
Tak samo z wodą, popytaj się
@bdg-bro: Podaj podstawę prawną zobowiązującą kowalskiego do taryfy C.

Babka w PGE przy podpisaniu umowy nie potrafiła wskazać a usilnie namawiała kilka razy na C. Nie masz obowiązku podpisania umowy jeśli jest taryfa inna niż ta którą zamawiasz.

@Chris_Karczynski - kolega dobrze podpowiada ze studnią. Jeśli masz płacić za przyłącze 20k a potem za wodę i ścieki to policz czy nie lepiej wyjdzie własna studnia + oczyszczalnia.

Przy studni masz zapewnioną