Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jakiś poradnik jeśli chodzi i przycinanie papryczek ?
W kom zdjęcia czy uciąć górę ? czytałem, że są liścienie pierwsze liście, drugie liście i trzecie upierdzielić już
Kiedy przesadzać do 3l doniczek ? #chilizgobim może Ty pomożesz

#chili #chilihead #papryka #papryczki #hobby #zainteresowania #hobby #ostrezarcie #ostresosy #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #domowyogrod #domowauprawa #uprawiajzwykopem #sadzonki #warzywa #uprawa
feksz - Ma ktoś jakiś poradnik jeśli chodzi i przycinanie papryczek ?
W kom zdjęcia c...

źródło: 20230504_220132

Pobierz
  • 19
@feksz: Wybacz to znalezisko sprzed dwóch lat i pewnie wygasły. W skrócie autorowi tamtego wpisu chodziło o to, że trzeba zostawić na dole rośliny dwa/trzy większe liście. Następnie obcinamy listki zostawiając tylko kilka malutkich na szczycie rośliny. W tej fazie wzrostu roślinka będzie wyglądać śmiesznie, ale to nic. Teraz znacznie się wypiętrzać i nabierać kształtu drzewka. Następnie gdy szczyt już podrośnie to pozbywamy się liści z podstawy. Gdy tempo wzrostu spadnie
@gasu_kurobikari: Eksperymentować zawsze można. W zeszłym roku robiłem tak ze słodką papryką pomidorową i też ślicznie wyglądała. To samo dwa lata temu z czarną odmianą zulu. Jedyna rzecz jaka mi się rzuciła w oczy to to, że owoców było więcej, ale były ciut mniejsze. Jeszcze jedna sprawa. Jak papryczki rosną i stoją na dworze to wiatr sprawia, że łodyga staje się twardsza bardziej zdrewniała. Inaczej może być potrzebna jakaś podpora żeby