Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jeszcze obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości? W grudniu 2018 r. zapytaliśmy spółki skarbu państwa m.in. o nagrody, które z tej okazji miały być przyznawane ich pracownikom.
Co wiemy po ponad 4 latach, dziesiątkach wymienionych pism i 55 (!) wyrokach? Opisuje Martyna Bójko: https://siecobywatelska.pl/niejawne-nagrody-w-spolkach-skarbu-panstwa-ale-nie-odpuszczamy/

Wołam:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #spolkiskarbupanstwa
WatchdogPolska - Pamiętacie jeszcze obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę n...

źródło: Niejawne nagrody w spółkach skarbu państwa

Pobierz
  • 26
@Watchdog_Polska:
"Od złożenia wniosku minęły ponad 4 lata. W tym czasie udała nam się uzyskać odpowiedź na dwa z czterech pytań zawartych we wniosku łącznie od pięciu spośród 29 spółek. "

Nie no, niech ktoś mi nagotuje bigosu, bo nie wytrzymie.
Prawo w takiej sytuacji powinno być proste i bezwzględne. Jeśli dany podmiot ma obowiązek udzielić informacji publicznej, to ma je*any OBOWIĄZEK to uczynić. Za każdy dzień zwłoki kary. Ja pierdzielę,
@Watchdog_Polska: nie mam absolutnie pojęcia o prawie, ale zagłębiłem się w tego excela, jaki sens ma na przykład ostatni wyrok w sprawie PKP? Dlaczego WSA w ogóle zajmuje się tematem zasadności pytania o informacje publiczną kiedy NSA stwierdził zasadność i od jego wyroku nie ma odwołania, a oni sami mieli zająć się tylko kwestią bezczynności? Przecież to jest upośledzone i spółki skarbu państwa w takim systemie mogą nigdy nie odpowiadać XD