Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki i Mirabelki :) Liczę, że dzisiaj będzie cieplej, chociaż się nie zanosi. Ciężkie ostatnie dni i noce, ćpam ibuprom czy inny ibum, żeby mnie bardziej nie rozwaliło plus to ucho, chociaż odnoszę wrażenie jakby mniej bolało, a może to po prostu przyzwyczajenie lub zmęczenie i dlatego odczuwam go mniej. Trochę sobie popłakałem i nie wstydzę się tego. Gdzieś zapodziałem rękawiczki plus zastanawiam się kiedy przestało mi się chcieć żyć, ten moment, i czy gdybym powiedział komuś o swoich uczuciach, problemach to teraz byłoby inaczej? Liczę też, że uda się doładować baterie w telefonie i w końcu zaczną dzwonić w sprawie pracy, mieli się odezwać po majówce, a więc dzisiaj. Planuje też skoczyć do optyka i się dowiedzieć ile będą kosztować szkła dla mnie, o oprawki się nie martwię, bo najtańsze za parę ziko się ogarnie. Znalazłem na śmietniku taką książkę, tęsknię za czytaniem i zapachem książek.
Teraz coś na poprawę humoru ;) wyobraźcie sobie, że jeden "misio" przyniósł broń gazową na ośrodek i zaczął się nią chwalić lub coś w podobie, a jak zauważyły to "opiekunki" na kamerze to się zamknęły u siebie i na policję zadzwoniły, chociaż komisariat jest jakieś dwadzieścia metrów dalej :) szkoda, że mnie tam nie było, bo bym miał kolejne nagranie do kolekcji.
Kiedyś te filmy, różne nagrania lub moje przemyślenia, które nagrywam, piszę, dam komuś, żeby to wszystko ładnie opisał i pokazał, jak to naprawdę wygląda. Jak postrzegają ludzie "bezdomnych", o pseudo pomocy państwa czy też różnego typu agresji skierowanej w moją stronę, tylko dlatego, że jestem obecnie w takiej sytuacji. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że jest to spowodowane tym, że w obecnych czasach osoba bezdomna jest z góry uważana za pijaka lub innego narkomana. Stety lub nie, jest to wina państwa naszego, bo osoba pijącą ma w dupie iść do pracy czy się umyć i wie, że jak przyjdzie na taki ośrodek to wszystko dostanie, włącznie z nowymi ubraniami etc. Pseudo pomoc, ale w słupkach jest, że pomogli :) Są też dobre ludki, chociażby Pani Kasia, o której wspominałem w jednym z pierwszych moich wpisów. Niestety jest zbyt dobra do takiego miejsca, ma zbyt dobre serce. Kobieta lata w lewo i prawo, strzyże ich, robi jedzenie, organizuję ciuchy, pierze itd. Jesteście jeszcze wy moje drogie Wykopki! Dostałem ogromne wsparcie w postaci rzeczy materialnych, ale też dużo ciepłych słów, ogromne wsparcie, za które w tym życiu nie będę w stanie się odwdzięczyć. Samo to, że ktoś poświęca swój czas, żeby ze mną porozmawiać, zapytać, jak się czuje czy spotkać się, jest dla mnie niepojęte. Jeszcze raz dziękuję, spokojnego dnia życzę :) Gdzieś słyszałem "jeśli słowem można ranić, to można słowem też przytulić"

#przegryw #bezdomnosc #depresja #gownowpis #pomagajzwykopem #dziendobry #wykop #zalesie #ksiazki
Pobierz Rozwodnik - Dzień dobry Mirki i Mirabelki :) Liczę, że dzisiaj będzie cieplej, chocia...
źródło: IMG_20230504_044642